Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Kasia
    03.04.2013 09:55
    Wszyscy jesteśmy nauczeni handlu wymiennego: daj mi coś w zamian, a będę cię kochać. A Boża logika jest inna - i tak trudno się na nią "przestawić"...
    doceń 12
  • Chorzowianka
    03.04.2013 10:40
    Najbardziej wzrusza
    najmniejszy, bezinteresowny gest milosci.

    Jezli zlapie sie ten "haczyk"
    jest sie prawdziwym szczesciarzem,
    bo Pan Bog tak wlasnie nas kocha.
    doceń 10
  • A
    03.04.2013 11:15
    > Jezus odmawiał z nami pierwszą część „Zdrowaśki”. ... Pomysł wydał się tak absurdalny

    Pomysł po prostu był absurdalny. To pokazuje, że wszelkie "proroctwa", objawienia i rewelacje trzeba poddawać krytycznemu osądowi Władzy Kościelnej, w tym sceptycznym teologom.
    • Lhassa
      03.04.2013 13:15
      @A: To prawda, że proroctwa trzeba poddawać rozeznaniu. Zwykle we wspólnotach jest ksiądz, który z racji święceń ma takie uprawnienia. Trzeba tez poddawać w rozeznanie sceptycznym teologom, czy Jezus chodził w mucecie. Obawiam się, że nie... "A", błagam, nie zaczynaj czepiać się literalnego brzmienia proroctwa, bo chyba wiesz, że nie o literalne znaczenie chodzi w proroctwach. A jeśli już chcesz to traktować w sensie dosłownym, to traktuj tak wszystko. Jezus nie chodził ani w sutannie, ani w mucecie, ani krzyża złotego nie nosił, tylko prawdziwy, na którym dał się za nas zabić. Jesteś gotów przyjąć dosłowność wszędzie?
      • A
        03.04.2013 13:44
        Zdrowy sceptycyzm jeszcze nikomu nie zaszkodził. Niestety, różne niesprawdzone, w sensie teologicznym i doktrynalnym, objawienia i "proroctwa" jak najbardziej. Można byłoby tu podać bardzo negatywne przykłady z ostatnich lat.

        Przykład ubioru Jezusa jest zupełnie nieadekwatny, a pomysł, że Jezus modli się do swojej matki nie daje się utrzymać w sensie teologicznym.

        Przypomina to oskarżenia pewnych protestantów, że niby katolicy uważają Matkę Boską za jakąś boginię. Z nauczaniem KK nie ma to oczywiście nic wspólnego, ale niestety jak widać ...
        doceń 0
        0
      • dsfghjgfdsd
        03.04.2013 15:58
        @ A
        Niekoniecznie się modli do swojej Matki, a raczej ją pozdrawia, błogosławi, tak jak kiedyś Archanioł, który przecież przekazał jej słowo Boga.
        doceń 8
        0
  • Jerzyk
    03.04.2013 11:19
    Też kiedyś miałem podobne zdarzenie.
    Wychodząc z Kurii, wszedłem do krypty Katedry, ponieważ u góry w Katedrze prowadzono jakieś prace. W czasie modlitwy usłyszałem słowa,
    - Tyś jest mój syn umiłowany.
    Pomyślałem,
    - Ale ci bije Jurek.
    Kiedy jednak modliłem się dalej, otrzymałem pewność, że słowa te odnoszą się do mnie.
    Wyszedłem cały skołowany z kościoła i kręciłem głową z niedowierzaniem.
    Jeszcze jak dziś pomyślę o tym (11 lat), wydaje mi się to niesamowite.
    doceń 11
  • Ola
    06.04.2013 21:38
    Dziękuję za te słowa!
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Zobacz także