Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Anonim (konto usunięte)
    01.12.2012 16:18
    Ulzylo Panu Redaktorowi, ze sie powyzlosliwial nad innym krajem?
    Pewnie tak. Bo od razu czlowiek czuje sie lepiej, kiedy sie okazjue, ze inni tez nie tacy swieci.

    Tyle, ze jak ostatnio czesto w GN, znowu nie bylo to zbyt chrzescijanskie, a baaardzo ludzkie. I wyszlo na to, ze jestesmy inaczej niechrzescijanscy niz Szwajcarzy.

    A tak naprawde, to zeby o czyms rzetelnie pisac, nalezaloby to poznac od podszewki, a nie tylko wydawac pochopne sady na JEDNYM przykladzie. Ale po co?



    A jesli chodzi o sw Niklasa z Flüe, to wielu Szwajcarow wierzy, ze dzieki jego wstawiennictwu ominela ich II wojna swiatowa.
    No ale przeciez my wiemy, ze to tylko dlatego, ze dla Hitlera neutralna Szwajcaria byla wygodna. Kto by tam w cuda wierzyl. Czyz nie panie Redaktorze?
    • Athaniel
      01.12.2012 18:27
      Masz racje kael.Trzeba szanowac innosc.Ponadto w klasie mojej malej.W szwajc. klasie w duzym miescie sa wszystkie prawie wyznania i jest zgoda.Ponadto dzieci maja rozne kolory skory i kraj pochodzenia.W kosciele rzym. - katol. ktory prowadza zakonnicy na msze sw. przychodza w habitach zakonnicy i ludzie z roznych czesci swiata,a jednak wspolzyja.Po tem wszyscy chodza po cywilu.Na ulicy czasem spotyka sie habitowe siostry,bez emocji.Dziwie sie tym zlosliwosciom red.A moze byly jakies watpliwosci.
      • M.R.
        02.12.2012 02:06
        Cóż panowie na usługach, chcieliście skrytykować, tak po Bożemu, po chrześcijańsku, a wyszło jak zwykle. I nigdy nie na temat. Sugeruję dokształt, bo wiedza, którą prezentujecie, wszystko jedno pod jakimi pseudonimami się skrywając, jest taka bardziej z faktów i mitów, albo nie. I dodam, że nie miałem tego nigdy w dłoniach, wystarcza wiedzieć kto to prowadzi. Wszyscyście z jednej parafii. Za proboszcza macie belzebuba.
        doceń 0
        0
      • Anonim (konto usunięte)
        02.12.2012 09:36
        O, o, tu wlasnie mamy kolejny przyklad "milosci blizniego inaczej" w wykonaniu polskiego katolika (?).
        Bardzo dziekuje za dowod wprost mojej tezy.
        doceń 0
        0
      • M.R.
        02.12.2012 14:12
        Czegóż można życzyć? Dalszego tkwienia w samouwielbieniu i błogostanie? Piszcie sobie panowie co chcecie - do siebie, jak zwykle. Wlazłem przypadkiem w nocy, a teraz w porze obiadowej i widzę, że wy jak zwykle na nieustannym dyżurze. Mam nadzieję, że sowicie opłaconym, bo wasza nadaktywność budzi wątpliwości.
        doceń 0
        0
  • Savonarola
    06.12.2012 15:32
    Moze zanim zaczniemy naprawiac Szwajcarie,zastanowmy sie jak wiele jest do naprawienia w naszej katolickiej ojczyznie i w naszym Kosciele...
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Krzysztof Błażyca

Z redakcją „Gościa" związany od roku 2006 r. Religioznawca, członek Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego. Autor książek „Tego drzewa nie zetniesz. Historie z czarami w tle" (zbiór reportaży z Tanzanii, Kenii, Zambii, Nigerii i Ugandy) oraz reportażu „Krew Aczoli. Dziesięć lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy", za który otrzymał Grand Prix Mediatravel 2017 w kategorii książka podróżnicza roku oraz Nagrodę Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego za najlepszą książkę roku 2017 o tematyce afrykanistycznej w kategorii publikacji popularno-naukowej. Autor wystaw fotograficznych ukazujących życie codzienne w krajach Afryki. Publikacje w „Misyjnych drogach", „Poznaj Świat", „Catholic Mirror" (Kenia), „Magazynie Familia", „Warto", „W drodze", „Almanachu Prowincjonalnym", „Tygodniku Powszechnym". Związany z organizacjami pomocowymi w Ugandzie i Kenii. Motto: „Pokochajcie Afrykę!" (kard Charles Lavigerie).

Kontakt:
krzysztof.blazyca@gosc.pl
Więcej artykułów Krzysztofa Błażycy

 

Zobacz także