Nowy numer 15/2024 Archiwum
  • Mac
    03.07.2012 10:44
    Chyba nie jest aż tak źle. Osobiście odczułem "przyjemność" modlitwy psalmami- wystarczy przeczytać psalm a później dobrać do niego własną melodię, lub powtarzać pewien fragment... poznałem też człowieka który jeżdżąc samochodem wciąż podśpiewywał sobie kanony uwielbienia... a wiadomo że kto modli się śpiewem dwa razy się modli.
    Faktem jest że w kościołach za mało się o tym mówi.Modlitwa to nie tylko różaniec lub koronka o 15 razem z radiem "M" oraz "Ojcze nasz" Przecież tych dróżek do Pana są setki i każdy może znaleźć kilka ulubionych dla siebie.
    W bazylice w Mikołowie jest stale wystawiony Najświętszy Sakrament można wejść nawet na minutkę i nic nie myśleć,mówić tylko pobyć.Żeby było więcej takich możliwości w innych kościołach...
    doceń 4
  • Paladyn
    03.07.2012 15:43
    Modlitwa nie jest łatwa w dzisiejszych czasach. Mamy tyle hałasu naokoło, który tak często nas rozprasza, odciąga od rozmowy z Bogiem. A bez rozmowy nie ma relacji.
    Osobiście przeżywam ciężki czas związany z modlitwą. W tym czasie bardzo pomocny okazał sie Brewiarz.
    doceń 4
  • IdaM
    03.07.2012 17:37
    IdaM
    o. Chapman nie napisał: "Módl się jak potrafisz i nie próbuj się modlić jak nie potrafisz”
    Napisał: "Módl się jak potrafisz i nie próbuj się modlić tak, jak nie potrafisz”

    Prawda, że to zupełnie co innego?
    doceń 1
  • Marlejn
    04.07.2012 03:02
    IdaM, to jest dokładnie to samo!
    Za to inaczej by było, gdyby tam wstawić przecinek:
    '(...)i nie próbuj się modlić, jak nie potrafisz'
    -to sugeruje, że nie należy próbować modlitwy, jeśli się nie potrafi
    doceń 5
  • Bronak Kamarołski
    04.07.2012 06:55
    Znam pewnego człowieka, oficera armii polskiej, którego jednym z hobby jest bieganie w maratonach.
    Otóż opowiedział mi historię, że na jednym z forów biegaczy, był wątek, dotyczący tego, czym zajmują się biegacze biegnący kilka godzin maraton. Najczęściej było to słuchanie muzyki - najróżniejszej. On napisał, że modli się różańcem. No i rozpętało się piekło. Gdy zaczął argumentami bronić swojego stanowiska, został po prostu wyrzucony z forum, przez "tolerancyjne" kręgi maratończyków. Śmiał się, że większość jego oponentów kazała mu modlić się w kościele, bo to "większy" szacunek wtedy dla Boga jest.
    doceń 5
  • dsa
    04.07.2012 21:38
    ale bzdury. Jezus powiedzial jak sie modlic.
    OJCZE NASZ to jest modlitwa przekazana nam przez samego BOGA.
    • tssa
      09.01.2013 22:21
      jakie bzdury? Spróbuj to odczujesz.Mnie nauczono na różańcu, /całym- 50 razy/ modlitwy słowami: "Panie Boże Mój, dziękuję Ci za:..." nie raz tych rzeczy małych i dużych, wydarzeń i ludzi nazbiera się w ciągu tygodnia więcej niż paciorków.
      doceń 0
    • szampion
      09.01.2013 22:37
      jakie bzdury? Spróbuj to odczujesz.Mnie nauczono na różańcu, /całym- 50 razy/ modlitwy słowami: "Panie Boże Mój, dziękuję Ci za:..." nie raz tych rzeczy małych i dużych, wydarzeń i ludzi nazbiera się w ciągu tygodnia więcej niż paciorków.
      doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Zobacz także