Nowy numer 17/2024 Archiwum
  • gut
    07.02.2018 17:50
    Bardzo Rozsądnie. ;) 🚱Rozczarowania trzeba palić, a nie balsamować.
    🚱Mark Twain
    doceń 2
  • Jerz.
    08.02.2018 11:47
    Wkurza mnie ciągłe podnoszenie argumentu dotyczącego "obaw, że [ustawa] będzie kneblem krępującym naukową debatę i świadectwa ocalonych". Wynika z niego wprost, że zarówno wynik 'naukowej debaty' (á la J.T.Gross zapewne), jak i świadectwa ocalonych z definicji muszą oznaczać oskarżenie państwa / narodu polskiego o współudział w holokauście. I w sumie jest to prawda - Żydzi (mówię tu o dominującej u nich 'narracji') przyjmują to za niepodważalny pewnik.
    Ciekawe jak państwo Izrael radzi sobie ze skutecznym stosowaniem swojego odpowiedniego prawa ("Denial of Holocaust Prohibition Law" z 1986r.), które jest jeszcze bardziej 'nieprecyzyjne' (nie ma tam dokładnego określenia co to jest 'zaprzeczanie' i 'pomniejszanie' zbrodni nazistowskich przeciw narodowi żydowskiemu, nie ma też oczywiście żadnych wyjątków dla działalności naukowej, a tym bardziej artystycznej)? I po w ogóle je uchwalali - w ich przypadku nie "wystarczyły w tym celu powództwa cywilne"?
    • Gość
      01.04.2019 13:26
      ustawa ta zabrania też negowania pozostałych zbrodni hitlerowskich (zatem także na Polakach)
      doceń 0
  • Kris
    08.02.2018 11:49
    Panie Andrzeju, jak cudownie, że można przeczytać Pana głos rozsądku. Dziękuję:)
    doceń 3
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Dobra decyzja, ale…

Andrzej Grajewski DODANE 07.02.2018 AKTUALIZACJA 13.02.2018

Dobra decyzja, ale…

Andrzej Grajewski

Dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Świat”

Doktor nauk politycznych, historyk. W redakcji „Gościa” pracuje od czerwca 1981. W latach 80. był działaczem podziemnych struktur „Solidarności” na Podbeskidziu. Jest autorem wielu publikacji książkowych, w tym: „Agca nie był sam”, „Trudne pojednanie. Stosunki czesko-niemieckie 1989–1999”, „Kompleks Judasza. Kościół zraniony. Chrześcijanie w Europie Środkowo-Wschodniej między oporem a kolaboracją”, „Wygnanie”. Odznaczony Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice, Krzyżem Wolności i Solidarności, Odznaką Honorową Bene Merito. Jego obszar specjalizacji to najnowsza historia Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, historia Kościoła, Stolica Apostolska i jej aktywność w świecie współczesnym.

Kontakt:
andrzej.grajewski@gosc.pl
Więcej artykułów Andrzeja Grajewskiego

Zobacz także