• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
  • gut
   13.01.2018 16:49
   Kiedy cnota staje się występkiem? Gdy zaczyna wydawać sądy. Debata z udziałem prof. Adama Strzembosza w Lublinie, link: http://lublin.gosc.pl/gal/spis/4320340.Debata-z-udzialem-prof-Adama-Strzembosza-w-Lublinie / Francoise Sagan Prof. Adam Strzembosz w Lublinie o państwie prawa, aborcji i laickości państwa, link: http://lublin.gosc.pl/doc/4320309.Prof-Adam-Strzembosz-w-Lublinie-o-panstwie-prawa-aborcji-i

  • pablo1
   13.01.2018 18:02
   Ale niestety i w Polsce i we Włoszech jest coraz więcej aborcji nielegalnych. I nieraz w warunkach dużo gorszych niż w szpitalach.
   • TomaszL
    13.01.2018 20:19
    Ale czy aborcja w warunkach szpitalnych jest lepsza dla abortowanego dziecka?
    • Gość
     14.01.2018 01:38
     jest lepsza dla matki która może stracic w nielegalnych warunkach także swoje zycie i zdrowie
     doceń 3
    • TomaszL
     14.01.2018 14:00
     O ile dobrze wiem, to szpitale służą leczeniu ludzi, a nie zabijaniu nawet tych nienarodzonych. Ciąża nie jest chorobą, a aborcja nie jest metodą leczniczą, więc co do zasady nie powinno jej się wykonywać w szpitalach.
     I dosyć dziwnie brzmi troska o matkę, która zabija swe nienarodzone dziecko nawet za cenę własnego życia czy zdrowia.
     doceń 2
    • Gość
     14.01.2018 17:03
     Podawanie środków przeciwbólowych nie jest leczeniem a ból nie jest jednostka chorobową. Zatem wg "myślenia" niejakiego TomaszaL należy przestać stosować środki przeciwbólowe. To przecież stan fizjologiczny - odczuwanie bólu. Proponuję operacje bez znieczulenia bo znieczulenie to nie leczenie choroby. Poród też nie jest chorobą zatem należy przestać finansować porody przez NFZ i wprowadzić nakaz rodzenia w domu. Szpitale maja służyć tylko leczeniu - po to przecież są.
     doceń 3
    • TomaszL
     15.01.2018 06:41
     @Gość - czy mam rozumieć, ze aborcja to dla Ciebie taki poród, tyle że wcześniej celowo zabitego dziecka?.
     Pomijam fakt, że dziś wiele kobiet decyduje się na poród w domu, a poród w szpitalu jest często konieczny aby ratować dziecko. Bo zarówno jedno jak i drugie jest oczywistym zaprzeczeniem aborcji czy zrównywania aborcji z porodem.

     A co do bólu - cóż nie jest samodzielna jednostką chorobową, ale jest wynikiem i to zawsze innych jednostek chorobowych. Ale dziś istnieje też dziedzina medycyny lecząca ból. Szczególnie ten towarzyszący nieuleczalnym, zaawanasowanym chorobom.
     Skoro wiec porównujesz ból do ciąż to czym jest dla Ciebie ciąża?
     doceń 0
  • Tobi
   13.01.2018 19:59
   Dzieci poczęte usiekane chemią w wojnie, które wydała im cywilizacja śmierci.
  • TomaszL
   13.01.2018 20:24
   Dramat aborcji, dramat dzieci abortowanych ale i dramat kobiet dokonujących aborcje. No i wielka odpowiedzialność ojców którzy zgodzili się (choćby milcząco) na aborcje swojego dziecka.
  • Lux
   13.01.2018 22:00
   Nie chcieli 6 milionów swoich dzieci, teraz mają miliony islamistów. Wkrótce pewnie islamiści przejmą nad nimi kontrolę i zrobią co będą chcieli i staną się wykonawcą gniewu Bożego (Księga Habakuka). To kara za grzech. Papież Franciszek "wielki obrońca uciśnionych, najsłabszych i wykluczonych" razem z naszymi biskupami niech raczej specjalne Msze sw. organizują za te bezimienne, nie mające głosu ofiary i ich zabójców (także polityków) bo wisi nad nimi piekło, a nie za sztucznie wykreowanych fałszywych uchodźców.
  • bjs
   14.01.2018 00:06
   Chciałem też dodać jako kontynuacje artykułu, że w dniu dzisiejszym Papieskim Orderem Świętego Grzegorza Wielkiego została uhonorowana Lilianne Ploumen, inicjatorka funduszu wspierającego zabijanie dzieci nienarodzonych, oraz aktywistka na rzecz ruchu LGBT. Ale takich informacji raczej nie uświadczysz na tym portalu. Droga redakcjo, wątpię żeby Panu Bogu podobała się polityczna poprawność.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Zobacz także

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół