• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
  • nika
   12.01.2018 11:17
   Czy 24-godzinny dyżur nie jest przeciążeniem? Przecież nigdy z góry nie wiadomo, jak będzie przebiegał. Pomijam fakt, że u nas to permanentne. Ale gdyby popełnił błąd w tej 24-ej godzinie to odpowiadałby nawet karnie i nikt by nie pytał o jego kondycję psychofizyczną... To stanowczo MUSI ulec zmianie! Ciekawe, bo kolejni ministrowie zdrowia są lekarzami i każdy przyjmuje to jako oczywistość... Znajomi lekarze, którzy wyjeżdżają na zachód jako pierwszą korzyść wskazują wcale nie zarobki, tylko normalny czas pracy.
  • MarianNowak
   12.01.2018 11:27
   Odnośnie czasu pracy w Polsce, to zakaz handlu w niedzielę został przeforsowany mimo licznych zastrzeżeń natury ekonomicznej. Wszystko miało miejsce pod pozorem humanitarnej troski o dobro pracowników sektora handlu, którzy powinni móc skorzystać w ten dzień z odpoczynku. Na jaw wychodzi, że nowe prawo może nie tylko nie chronić praw pracowników do wolnych niedziel, ale co gorsza odbiera tysiącom z nich dotychczasowe prawo do wolnego w święta ustawowe, co wydawało się do tej pory niepodważalne. Zatem właściciele kiosków, cukierni, piekarni, lodziarni, czy placówek handlowych na dworcach nie będą musieli już, jak do tej pory, sami prowadzić w święta ustawowe działalności, ale mogą swobodnie zmusić do przyjścia pracowników. 13 dni, które wydawały się gwarantowanym czasem wolnym dla pracowników, stają się tym samym zagrożone
   • A podaj dyżurny znawco
    12.01.2018 16:15
    Cytaty i linki do tych jak zawsze Twoich ponurych konkluzji odnoszących się do obecnych przepisów.
    • abc
     12.01.2018 23:16
     https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/zakaz-handlu-w-niedziele-negatywne-skutki/xmt52bb
     doceń 0
    • Spoko, spoko
     13.01.2018 12:12
     Zakaz handlu w niedziele obowiązywać będzie za 2 miesiące. Link odnosi się do artykułów z 11.01.18. Czyli sprzed dwóch dni. Zobaczymy co na te zarzuty odpowie ustawodawca, który ma jeszcze czas na wprowadzenie korekt do zakazu. Na razie na pocieszenie dla zatroskanych takie info " Po zmianie przepisów ograniczenia w handlu w niedzielę i święta obejmą zarówno pracowników, jak i tych wykonujących zadania na umowach cywilnoprawnych. Właściciele sklepów na pewno nie będą mogli więc wykorzystywać już kontraktów cywilnych do obchodzenia ograniczeń handlu."
     doceń 0
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Zobacz także

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół