Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • Fryderyk
    27.11.2017 19:25
    Od dawna na przewlekłość postępowań można się poskarżyć i zażądać do 20 000 zł odszkodowania. I to jest jedyny sposób obrony obywatela przed nadużyciami: sędziów, biegłych i adwokatów. Potrzebna oświata obywateli w tej materii a nie wyrzucanie niewygodnych dla Ziobrobespierre;a prezesów sądów. Inna sprawa, że w niektórych sądach wyrywają sobie robotę a w innych dramatycznie brakuje kadr.
    doceń 5
  • gut
    27.11.2017 20:08
    Oby do - Celu. ;-))
    doceń 3
  • tak
    27.11.2017 22:58
    Może i można żądać 20 tys. zł tylko dziwnym trafem zwykły obywatel ich nie dostaje. Co innego nadzwyczajna kasta.
    doceń 0
  • passenger
    27.11.2017 23:44
    Czyli zaczęliśmy od końca a kończymy na tym co najważniejsze? Tylko dlaczego mamy cieszyć się z jakiś zapowiedzi min. sprawiedliwości? Kiedy te zmiany (naprawdę potrzebne!) trafią do Sejmu? Kiedy staną się rzeczywistością? A może to tylko taka "radość dla głupiego"?
    doceń 4
  • Mateo
    28.11.2017 11:57
    A może wystarczy po prostu zatrudnić więcej sędziów? Ile etatów blokuje Ministerstwo Sprawiedliwości? 800? A wynagrodzenia pracowników sądów na poziomie minimalnego? Ciągłe zmiany w procedurach, powoływanie swoich ludzi, rozpętywanie wewnętrznej wojny, nazywanie osób o innym zdaniu "kastą", popieranie braku szacunku dla sądów i sędziów.. czy to coś zmieni? Jak Państwo daje dziadowskie pieniądze na tę dziedzinę, to niech się nie dziwi, że polskie sądy działają tylko na średniej europejskiej, a nie w czołówce.
    doceń 3
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Bogumił Łoziński

Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Polska”.
Pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo. Jego obszar specjalizacji to tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.

Kontakt:
bogumil.lozinski@gosc.pl
Więcej artykułów Bogumiła Łozińskiego

 

Zobacz także