Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • Władysław
    17.10.2017 17:53
    "By rozum był przy młodości ,nigdy takiej obfitości"
    doceń 1
  • Gość2
    17.10.2017 19:28
    Po raz pierwszy mocno wkurzył mnie PAD tym wychodzeniem przed szereg. Ja sobie Turcji w UE nie przypominam jako punktu z kampanii wyborczej prezydenta...
    doceń 10
  • Gość
    17.10.2017 21:40
    Bardzo dobry i trafny komentarz, Panie Redaktorze!
    Dajmy sobie spokoj z tego rodzaju uprzejmosciami, bo Erdogan na pewno nie jest idiota i az za dobrze rozumie, ze slowa Prezydenta to po prostu czysta kurtuazja i takie sobie blablabla.
    doceń 7
  • Spoko
    17.10.2017 21:49
    "Tego chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważną role z uwagi na swoje miejsce geopolityczne, jak również ze względu na potencjał zarówno gospodarczy jak i militarny odgrywa dzisiaj Turcja" - widać Panu Redaktorowi trzeba.
    doceń 4
  • Gość
    17.10.2017 23:49
    Chyba Autor nie rozumie dyplomacji międzynarodowej. Turcja i tak nie będzie w UE. Ale warto ich mieć za przyjaciół, a więc w pewnych sytuacjach popierać.
    doceń 6
  • sp
    18.10.2017 06:59
    Wejście Turcji do UE, to długa lista warunków, których Turcja nie spełnia i zdaje się nie ma nawet zamiaru.
    doceń 8
  • Scott
    18.10.2017 08:27
    Jeśli pan Redaktor myśli że polityka miedzynarodowa,, ta prawdziwa decyzyjna. Ma dużo wspólnego z deklaracjami to gratuluję. My ludzie obok możemy najczęściej obserwować skutki i tyle. I jak widać mamy kilka bardzo dobrych kontraktów dzięki tej wizycie. A 'starania' Polski to nawet nie kiwnięcie palcem w UE. Polska nie zrobiła tutaj nic.
    doceń 2
  • deidra
    18.10.2017 08:58
    całe szczęście, że w Polsce jest więcej takich niegrzecznych, jak Autor tekstu. Suwerenny Naród Niegrzecznych, którzy uprzejmością się nie skalają, za to z kolan powstawszy, plwać będą na wszystko. Dalekowzrocznie. Bo tak!
    doceń 1
  • Gość
    18.10.2017 10:20
    Na osiem komentarzy pięć ad personam - z czego cztery krytyczne.
    Sami się pożremy, terroryści nam niepotrzebni.
    doceń 8
  • Dyplomata
    18.10.2017 22:19
    Dyplomacja jest sztuką, a w jej obrębie są ukłony i grzeczności mile widziane. Politycy to wiedzą. A dzięki tej sztuce jest przyjemnie, niekonfliktowo, skutecznie i na bogato. Każdy zyskuje a nikt nie musi się bać o potarganie kołnierza:) Sztuka to sztuka!
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Jacek Dziedzina

Zastępca redaktora naczelnego

W „Gościu" od 2006 r. Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie. Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Libanu, Syrii, Izraela, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi i innych. Publikował w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus") i portalu Onet.pl. Autor książek, m.in. „Mocowałem się z Bogiem” (wywiad rzeka z ks. Henrykiem Bolczykiem) i „Psycholog w konfesjonale” (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim). Prowadzi również własną działalność wydawniczą. Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, teologią, literaturą faktu, filmem i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także wywiady i publicystyka poświęcone życiu Kościoła na świecie i nowej ewangelizacji.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny

 

Zobacz także