Nowy Numer 8/2018 Archiwum
 • Ktoś
  14.11.2017 19:23
  o kłamstwach Cyryla http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,11662,patriarcha-cyryl-przeciw-odbrazawianiu-historii.html
  doceń 4
 • PT
  15.11.2017 08:54
  Nie bijmy się za mocno w cudze piersi, bądźmy szczerzy: u nas też rozliczenie z komunizmem nie funkcjonuje.
  Przez 25 lat po tzw. upadku komunizmu rządzili komuniści i ludzie z nimi związani. Nie było samooczyszczenia ani w sejmie, ani w administracji, ani w wojsku, ani policji, ani służbach, ani w strukturach Kościoła - tutaj już w ogóle nie i do dzisiaj jest to temat objęty absolutnym tabu. Nie było procesów komunistów, przeciwnie zdobyli majątki i maja wielkie przywileje.

  Weźmy też przykład JP2. Nie ma dzisiaj o nim uczciwej rozmowy, nie ma dyskusji. Nikt nie wspomina i jego wielkich i nieraz naprawdę karygodnych błędach typu całowanie koranu, spotkanie interreligijne w Asyżu, podważanie nauczania Kościoła w sprawie małżeństwa, życia zakonnego, społecznego panowania Chrystusa itp. Przeciwnie, wciąż mamy ogromny kult jednostki, papolatrię, wciąż stawia się JP2 pomniki i nazywa jego imieniem szkoły i ulice. A przecież są naukowe opracowania pokazujące czarno na białym, że JP2 popełniał wielkie błędy.

  Zacznijmy od siebie, a potem będziemy rozliczać Rosja i innych.
  doceń 3

Zobacz także

Reklama

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy