Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Michał Obrębski
    05.10.2017 13:14
    Dzień dobry, Panie Redaktorze!
    Może miał Pan dobre intencje pisząc, choć nie jestem pewien, ale właśnie Ewangelia wzięta całościowo nakazuje bardzo daleko idącą ostrożność wobec tych "imigrantów".
    Szczegóły na żądanie.
    Zatrzymał się Pan o krok od krytyki polskiego patriotyzmu. Semper fidelis to hasło piękne i jak najbardziej Ewangeliczne (np. Jn 6,67; 15,4,9) a co do roli Polski, proponuję wszystkim projekt "Proroctwo", ogłaszany zresztą ostatnio na łamach "Gościa" - Pana m.in. pisma. Projekcja filmu 5 października 2017 r. o godz. 18:00
    http://proroctwo.com.pl
    Pozdrawiam serdecznie.
    Michał Obrębski
    • kuba
      05.10.2017 21:20
      Krytyka polskiego patriotyzmu?? Skończcie wreszcie mieszać egoizm, strach i kompleksy, które wyrażają się poprzez nacjonalizm z patriotyzmem, który jest przejawem miłości.
      doceń 3
  • Gość
    05.10.2017 17:22
    Juz za pozno Panie Redaktorze na ratowanie sumien Polakow w kwestii uchodzcow. Wspolnymi silami Kosciola, ktory albo milczal, albo glosil niechec do uchodzcow z ambon i narodowej partii rzadzacej mediami publicznymi udalo sie doprowadzic do takiej psychozy, ze atakowani sa zwykli ludzie, zyjacy od lat w Polsce, “za wyglad“. Poniewaz jednak i dobro i zlo wraca do tego, kto go wysyla, wiec nie zdziwmy sie, kiedy polscy uchodzcy ekonomiczni zostana wyrzuceni z Anglii i Europa odpowie nam taka sama solidarnoscia, jaka i my jej i uchodzcom okazalismy. A Pan Jezus nie wyroznial przybyszow ze wzgledu na religie, opisujac Sad Ostateczny. Tym gorzej dla nas jednak, jesli i braci w Chrystusie nie chcemy przygarnac w potrzebie. Tym gorzej.
    doceń 5
  • czytelnik
    05.10.2017 19:56
    Na szczęście u nas w kościele nie ogłaszano żadnego tygodnia modlitw z uchodźców. Nasi księża dobrze wiedzą, że tzw. "uchodźcy' nie są żadnymi uchodźcami, tylko w 99% imigrantami ekonomicznymi , zatem nie etyczne jest grać na uczuciach wiernych ckliwymi obrazkami jakie są przedstawiane w mediach. Zresztą mówienie o wojnie w Syrii to nadużycie, bo wojna już tam się skończyła, a lokalny biskup syryjski niedawno wypowiadał się, że większość mieszkańców Syrii wcale nie chce opuszczać swojego kraju. Zatem skończcie temat o uchodźcach, bo kościół traci wiarygodność.
    • Anna Panna
      06.10.2017 22:18
      A może właśnie o to chodzi, by Kościół stracił wiarygodność?
      doceń 0
  • apendula_niewdziosek
    06.10.2017 10:16
    apendula_niewdziosek
    Polacy reagują alergicznie z bardzo prostego powodu: bo temat z daleka śmierdzi kłamstwem i manipulacją. Kościół zamiast mieć swoje zdanie oparte na prawdzie i analizie faktycznych potrzeb (wypowiedzi bp. Apeppo!), powtarza część kłamstw propagandowych, najwyżej łagodząc nieco i ubierając je w inne słowa.
    doceń 2
  • gut
    06.10.2017 21:02
    Głęboka Prawda to, co Pan napisał! :-)
    doceń 1
  • Anna Panna
    06.10.2017 22:21
    Presja na dziennikarzy katolickich rośnie. Współczuję Panu, Redaktorze. Na pewno nie zarabiam tyle, co Pan, ale za to STAĆ MNIE na WŁASNE zdanie.
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Jacek Dziedzina

Zastępca redaktora naczelnego

W „Gościu" od 2006 r. Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie. Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Libanu, Syrii, Izraela, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi i innych. Publikował w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus") i portalu Onet.pl. Autor książek, m.in. „Mocowałem się z Bogiem” (wywiad rzeka z ks. Henrykiem Bolczykiem) i „Psycholog w konfesjonale” (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim). Prowadzi również własną działalność wydawniczą. Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, teologią, literaturą faktu, filmem i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także wywiady i publicystyka poświęcone życiu Kościoła na świecie i nowej ewangelizacji.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny

 

Zobacz także