Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • Salzburg
    04.09.2017 16:09
    wstawienie neutralnego państwa dobrze wyszło Austrii. Od 1955 roku Austria nie jest członkiem żadnego militarnego paktu, nie brała udziału w żadnej wojnie i stała się obok Szwajcarii najbogatszym krajem Europy. Czy naprawdę tak źle życzy Pan innym krajom?
    • Gość
      04.09.2017 19:39
      Austria nie graniczy tez bezposrednio z Rosja... Niestety, nie wszystkie wymienione przez redaktora kraje, ktore mialyby tworzyc owa "strefe buforowa" maja to szczescie...
      doceń 6
    • Ktośka
      04.09.2017 20:02
      No tak, tylko że Austria nie graniczy z Rosją... A to zasadniczo zmienia postać rzeczy:)
      doceń 6
    • Gość
      04.09.2017 22:02
      Austria graniczy tylko z krajami NATO. Kto miał by ich atakować? Przecież nie NATO....
      doceń 4
    • Gość
      05.09.2017 17:10
      Austria przetrwała najcięższe lata zimnej wojny rozdzielając NATO od Układu Warszawskiego. Po likwidacji Układu neutralność wciąż pozostała racją stanu dla Austrii.
      doceń 1
  • gut
    05.09.2017 00:02
    °•°Napoleon Bonaparte ᐉᑡ‖‖‖‖ᐳ Politykę wszystkich mocarstw określa ich położenie geograficzne. :)
    doceń 3
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Jacek Dziedzina

Zastępca redaktora naczelnego

W „Gościu" od 2006 r. Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie. Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Libanu, Syrii, Izraela, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi i innych. Publikował w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus") i portalu Onet.pl. Autor książek, m.in. „Mocowałem się z Bogiem” (wywiad rzeka z ks. Henrykiem Bolczykiem) i „Psycholog w konfesjonale” (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim). Prowadzi również własną działalność wydawniczą. Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, teologią, literaturą faktu, filmem i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także wywiady i publicystyka poświęcone życiu Kościoła na świecie i nowej ewangelizacji.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny

 

Zobacz także