Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Fidel Castro
    22.08.2017 14:22
    Rozsądne myślenie ma przyszłość.I nie trzeba ślepo potakiwać PIS,PO czy Nowoczesnej.
    doceń 14
  • bart-
    22.08.2017 16:10
    Myśl przedstawiona w felietonie niby prosta - a jednak trzeba ją często przypominać :)
    Dziękuję za ten tekst.

    Wydaje mi się że jako katolicy powinniśmy szukać płaszczyzn wspólnoty - bo ostatecznie do życia wiecznego we wspólnocie jesteśmy powołani. Takie oderwanie się od podejścia "frakcyjnego" pozwala na szukanie tych płaszczyzn wspólnoty choć, tak jak autor napisał, czasem możemy się z czymś stanowczo nie zgadać i swój sprzeciw mamy prawo manifestować. Mi poszukiwania płaszczyzny wspólnoty brakuje po obu stronach sporu partyjnego (oczywiście więcej tego braku widzę po stronie z którą się mniej identyfikuje :):):) ale o to akurat nie będę się wykłócał :)

    O szacunek w kontakcie z każdym człowiekiem będę się starać.
    doceń 13
  • Gość
    22.08.2017 17:22
    "amerykańskiej agresji" rety ...
    doceń 1
  • Robert
    23.08.2017 11:44
    Bardzo dziękuję za oba artykuły. Problem, który Pan poruszył, ta "frakcyjność" w myśleniu, doskwiera także i mi. A chciałbym tego oczywiście uniknąć. Ale przy tej okazji przychodzi mi do głowy także inna sprawa. Przyjmując określone stanowisko, zmuszeni jesteśmy bardzo często opierać się na czyichś opiniach, komentarzach, analizach. Mam tu na myśli media. A wiadomo, że te z tzw. głównego nurtu delikatnie mówiąc od zawsze dyskryminują partie, ruchy prawicowe i konserwatywne. I nawet jeżeli pośród ich informacji pojawia się uzasadniona krytyka (czytaj - zgodna z prawdą) np. na temat PIS-u to zwolennicy tej partii podejdą do tego nieufnie lub nie uwierzą - piszę tu np. o sobie. Poprzez swoją nierzetelność, stronniczość duża część mediów stała się niewiarygodna. A to nie ułatwia myślenia ponad plemiennego. I pragnę dodać, że nie szukam dla siebie wygodnego tłumaczenia. Stanowi to duży problem.
    doceń 7
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Jacek Dziedzina

Zastępca redaktora naczelnego

W „Gościu" od 2006 r. Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie. Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Libanu, Syrii, Izraela, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi i innych. Publikował w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus") i portalu Onet.pl. Autor książek, m.in. „Mocowałem się z Bogiem” (wywiad rzeka z ks. Henrykiem Bolczykiem) i „Psycholog w konfesjonale” (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim). Prowadzi również własną działalność wydawniczą. Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, teologią, literaturą faktu, filmem i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także wywiady i publicystyka poświęcone życiu Kościoła na świecie i nowej ewangelizacji.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny

 

Zobacz także