Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • amnu
    22.02.2017 15:23
    Ratujmy księdza wikarego Mateusza Urdzele przed szkalującym jego święte stopy ministrantem! Ministrant oskarża wikarego o molestowanie niszcząc tego świętego człowieka.
    doceń 0
  • Gość
    22.02.2017 16:05
    W Polsce natomiast wiemy w kogo ta prowokacja jest wymierzona.
    doceń 1
  • gut
    22.02.2017 16:48
    Naprawdę zaskakująca, niezwykła historia. Myślałem, że w trakcie czytania Pana tego tekstu, okaże się, że ten obraz, który przedstawiała Pana Jezusa w taki nietypowy sposób - będzie wyrazem, że chce się współczesnym językiem przemówić do Odbiorcy. :-) Piszę o tym, dlatego, że na Filipinach jest tak, że przez mieszkańców, postać Jezusa - właśnie - w taki sposób jest przedstawiana i nie jest to odbierane jak zniewaga a wręcz przeciwnie, Filipińczycy, chcą w ten sposób dać wyraz tego, że Osoba Jezusa jest Kimś bliskim dla nich w każdej sferze ich życia - tu i teraz. :-) Niesamowita jest ta różnorodność! :-) ◺Św. Matka Teresa z Kalkuty◹ ▷▷▷ ◺Nie szukaj Boga w zaświatach. On jest przy tobie.◹ :-))
    doceń 4
  • JAWA25
    22.02.2017 16:58
    http://www.citizengo.org/pl/fm/41444-oczekujemy-stanowczej-reakcji-prezydenta-mst-warszawy-na-skandaliczne-wydarzenia-w-teatrze
    • Gość
      22.02.2017 17:41
      Naiwne oczekiwanie. Pani HGW raczej dołoży im kasy a nie będzie reagować. Niestety zdarza się, że człowiek wierzący schodzi na złą drogę.....
      • JAWA25
        23.02.2017 11:53
        http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1730899,Spektakl-Klatwa-Prokuratura-wszczela-dochodzenie-ws-obrazy-uczuc-religijnych
        doceń 3
        0
  • Adamigo
    23.02.2017 00:17
    A mnie rozbawiła najbardziej ta wszędzie tu wyczuwalna angielska politpoprawność, poszedł się douczyć w Google i wrócił przepraszając i bredząc o obrażaniu uczuć, kompletny analfabeta. Wiedza o zjawisku chrześcijaństwa na poziomie Piktów z VI wieku.
    doceń 5
  • Gość
    23.02.2017 10:28
    Najlepszy tekst krytyczny a propos; wyjątkowe spojrzenie na ten event warszawski, bez zbędnych słów ocenieni są reżyser, aktorzy, treść, publika, miejsce (Polska), kontekst (chrześcijaństwo a dokładniej katolicyzm). Najlepsze spostrzeżenie dotyczące człowieka wyjałowionego z kultury
    doceń 3
  • gregg84
    23.02.2017 11:05
    gregg84
    'Oliver Frljić ze swoją „Klątwą” raczej nie miałby czego szukać w Londynie. Możliwe, że duża część widzów nie zrozumiałaby prowokacji, nie rozumiejąc wyśmiewanych symboli'.

    Możliwe. Wszak Anglicy nie mają problemu ze zjadliwą reakcją nacjonalistyczno-katolickiej konserwy, jak to się dzieje od lat w Polsce, i może nie odczuwają potrzeby sprzeciwu. Możliwe też, że byłoby zupełnie na odwrót. Bo wyciągać wnioski o Wielkiej Brytanii na podstawie jednego właściciela jednego pubu to iście brawurowe przedsięwzięcie. Jedno wiem na pewno. Tak jak dla katolicyzmu nie ma świętych krów w tym kraju, tak sam katolicyzm nie otrzyma gwarancji nietykalności.
    • Gość
      23.02.2017 14:40
      Mają za to i mieć będą coraz większy problem z muzułmańską konserwą.
      doceń 3
  • JAWA25
    23.02.2017 13:07
    "Bo wyciągać wnioski o Wielkiej Brytanii na podstawie jednego właściciela jednego pubu to iście brawurowe przedsięwzięcie" : )
    doceń 3
  • M.plater
    23.02.2017 14:05
    Niezainteresowanie katolicyzmem, brak o nim wiedzy i obojętność religijna wogóle, nie dziwi w Wielkiej Brytanii czy na zachodzie Europy, ale czy zdajecie sobie Państwo sprawę z tego, że w Polsce mieszkają od urodzenia ludzie, (Polacy!), którzy nigdy w swoim życiu nie byli na mszy, a kościoły tylko zwiedzali? Nie byli ochrzczeni, nie chodzili w przedszkolu na religię ani w szkołach na różnych etapach, nie wiedzą, co to Komunia? W ich domach, rodzinach nie ma tematów związanych z jakąkolwiek wiarą? Wizerunek Stana Borysa może tym Polakom mylić się z wizerunkami przedstawiającymi na przykład Chrystusa? Odgrodzeni w Polsce od kontaktu z katolicyzmem!
    • Gość
      27.02.2017 20:59
      jesteś przeciw wolności wyznania?
      doceń 0
    • trydentina
      28.02.2017 01:06
      Tylko im współczuć. Jeśli znasz takich - zachęć, zaproponuj, zrób coś aby uwierzyli w Chrystusa i może spróbowali pójść na Mszę św ? czy stoisz i podziwiasz ich ateistyczną postawę? Co po nich zostanie? Życie bez Kościoła i Boga to życie zwierzątka a nie człowieka.
      doceń 0
  • krut00
    21.03.2017 19:45
    Bardzo ciekawy i dobry artykuł - nie tylko że zlikwidowano w Anglii kościół katolicki ale już po kilku wiekach kościół anglikański okazał się wydmuszką. Przerażające jest jednak to, że ta sama sytuacja będzie miała miejsce na terenie dzisiejszej Polski już w najbliższym pokoleniu.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Jacek Dziedzina

Zastępca redaktora naczelnego

W „Gościu" od 2006 r. Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie. Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Libanu, Syrii, Izraela, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi i innych. Publikował w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus") i portalu Onet.pl. Autor książek, m.in. „Mocowałem się z Bogiem” (wywiad rzeka z ks. Henrykiem Bolczykiem) i „Psycholog w konfesjonale” (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim). Prowadzi również własną działalność wydawniczą. Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, teologią, literaturą faktu, filmem i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także wywiady i publicystyka poświęcone życiu Kościoła na świecie i nowej ewangelizacji.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny

 

Zobacz także