Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • operator
    07.01.2016 14:28
    Doskonały pomysł! mogą zagrac miedzynarodówkę albo chociaż jej fragment " ..Bój to jest nasz ostani...".
    doceń 30
  • Pytia
    07.01.2016 14:48
    "Radiowa Jedynka, mimo wszystkich nacisków, przez lata trzymała jednak jakiś poziom. Można było tego słuchać, bo rozmowy były prowadzone kulturalnie i z zachowaniem przynajmniej elementarnych zasad obiektywizmu". Pan Redaktor chyba rzadko słucha Jedynki; proszę włączyć audycję "Sterniczki" (sobotnie przedpołudnie), prowadzenie: p. Robert Kowalski (który dla Kazi Szczuki rzucił żonę). Goście to głównie zjełczała śmietanka feministyczno-lewacko-genderowa. Proszę kiedyś posłuchać i może coś potem napisać o "obiektywizmie" Jedynki PR.
    doceń 11
    • jur
      10.01.2016 14:54
      Dla kogo rzucił żonę wzór cnót wszelakich Jacek Kurski? Czy inne standardy obowiązują wyznawców PIS , a inne w najgorszym sorcie ?
      doceń 3
  • Fryderyk
    07.01.2016 15:01
    A skąd ten wielki niepokój w Panu, gdy słyszy Pan polski hymn? Proszę się nie obawiać, ustawa już podpisana, polski hymn z radia też już niedługo zniknie.
    doceń 23
    • Fryderyk
      07.01.2016 15:39
      Kto się podszywa pod mój nick!? Mnie się polski hymn po prostu nie podoba. Być może jest to najlepsza okazja, żeby go zmienić, jeżeli na jego istnienie pozwoliła Moskwa to jest to wystarczający powód, żeby go nareszcie zastąpić innym. Archaiczny tekst i wesoła, by nie powiedzieć mało poważna, niehymnowa, muzyka nie napawają mnie dumą, gdy go słucham. Czuję się ściśnięty pomiędzy dwoma monumentalnymi dziełami jakimi są hymny Niemiec i Rosji ilustrującymi wielkość tych państw. Jak długo można żyć na krawędzi i oczekiwać, że któregoś pięknego dnia Polska może zginąć, albo co możemy szablą odebrać komukolwiek? Np. tereny utracone na wschodzie. Co nam pomoże Dąbrowski idąc z ziemi włoskiej do Wolski (włoski) (wersja prezesa). A na sam koniec coś musi być na rzeczy kiedy zapłakany ojciec zwraca się do swej Basi. Najwyższy czas rozpisać konkurs na nowy hymn. Nie jest to niemożliwe mając większość w Sejmie.
      • Fryderyk
        07.01.2016 15:46
        Sorry przesadziłem, nie mają "większości konstytucyjnej".
        doceń 4
        0
      • Tematyczny
        07.01.2016 23:06
        Hymnem Polski powinna być Rota Marii Konopnickiej. Jest to pieśń bojowa i zawsze aktualna, szczególnie dzisiaj w dobie walki z religią i polskością, masowej emigracji i różnych światowych i krajowych niepokojów. Jednak masoni, przede wszystkim Słonimski, przeforsowali Mazurek Dąbrowskiego.
        doceń 2
        0
      • Mol
        08.01.2016 07:54
        Mol
        @Tematyczny: faktycznie Rota byłaby świetnym hymnem, tekst jest bardziej uniwersalny niż Mazurka i melodia dobra. Ale skoro jest Mazurek, szanujemy Mazurek.
        doceń 4
        0
  • LukSad
    07.01.2016 15:07
    Dokładnie! Audycja "Sterniczki" to już naprawdę było przegięcie na maxa. Lewicowe wynurzenia były czasem śmieszne, ale przeważnie męczące.

    Cenię za to wieczorne audycje Jedynki, reportaże po 23.00 i cała audycja nocna. Taka lekka przeciwwaga dla lewicowych "Sterniczek".
    doceń 6
  • ee
    07.01.2016 15:22
    Hymn nie należy tylko do pana.
    doceń 17
  • sword
    07.01.2016 16:31
    sword
    Masakra z tymi pajacami obrony demokracji, trzeba mieć nieźle spruty mózg, żeby panikować w ten sposób.
    doceń 22
  • docent
    07.01.2016 17:05
    25 grudnia, w Boże Narodzenie słuchałem "świątecznej" audycji w jedynce. Zaproszeni goście m.in. Sławomir Sierakowski, Halina Bortnowska (jako jedyna wierząca osoba). Temat rozmowy: jak to świętować żeby nikomu się nie narzucać, dlaczego życzenia są formą agresji itp. Słuchacze dzwonili mówiąc o Bogu, ale byli po prostu ucinani "Dziękujemy już Panu".

    Widać, że grupa prowadząca Jedynkę jest jak najdalej od wiary...

    PS. Nadal cenię np. audycję red. Weissa, czasami jest też coś ciekawego w Wieczornych Rozmaitościach. Ostatnio był koncert kolęd Golców z Jasnej Góry (brawo!).
    doceń 13
  • janek
    07.01.2016 17:13
    W sumie to z jednym zgadzam się z redaktorem Kucharczakiem. Symbole narodowe są u nas zdecydowanie nadużywane. Też jestem za tym, że jeśli ktoś walczy o swoje prywatne zdanie to aby nie mieszał do tego patriotyzmu i polskich symboli.
    Np co ma wspólnego z Polską gość, który uważa się za narodowca, w knajpie 'zamawia 5 piw' a po wyjściu rzuca w policję cegłówkami.
    Albo dlaczego górnik protestujący o zachowanie swoich i tylko swoich przywilejów ma prawo używać do tego narodowej flagi. Nawet jeśli uznamy, że górnictwo to podstawa naszego interesu narodowego to na pewno nie w takim wydaniu o jaki walczą górnicy. Dla mnie ich zachowanie jest antypanstwowe.
    Albo dlaczego prywatna grupa medialna, dość niszowa, walcząc o częstotliwości dla siebie odwołuje się do patriotycznych symboli.
    Już nie wspomnę o pewnym polityku, który dla swoich partykularnych celów urządza miesięcznice, których wydźwięk już dawno przestał być pro-państwowy.
    Więc zgodzilbym się bardzo chętnie z autorem gdyby autor faktycznie chciał być uczciwy w swoim komentarzu. A tak, jest to tylko komentarz w stylu "ponieważ ja nie lubię pana Dąbrowy to nie pozwalam mu na puszczanie hymnu". Trochę dziwna postawa, gdyż sam autor docenia pewien poziom radia prowadzonego przez pana Dąbrowe. Może więc warto zastanowić się dlaczego człowiek, raczej inteligentny, do którego pracy ma się jednak szacunek, protestuje przeciwko ustawie medialnej. Jeśli dobrze wiem, to było to dość obszernie przez niego wyjaśniane. Zresztą dość klarowny list w tym temacie wysłał cały zespół 'jedynki'.
    No więc poparłbym Pana Kucharczaka ale nie zrobię tego bo jak zwykle wyszło z niego zwykle krzykactwo zdominowane przez nienawiść do innych.
    doceń 25
  • Król Dawid
    07.01.2016 19:13
    Ostatnio dowiedziałem się, że socjaliści sprowadzili się do poziomu płyty chodnikowej do tego stopnia, że lubią jeść paluszki z ziemi, które sami rozsypali. Niektórzy z nich tak gardzą godnością człowieka, że uważają, że przyjaciel może krzywdzić. W takim razie co to za przyjaciel?
    doceń 0
  • gut
    07.01.2016 20:33
    Niech grają międzynarodówkę aby tylko nie w radiu. ;)
    doceń 6
  • adas
    09.01.2016 17:04
    "Właśnie nic się nie dzieje. Demokracja działa jak trzeba."

    Dzieje się. Demokracja NIE działa.
    Rządząca obecnie partia nie szła do wyborów z hasłami sparaliżowania Trybunału Konstytucyjnego, likwidacji Służby Cywilnej, skrócenia natychmiastowego kadencji osobom na stanowiskach w instytucjach publicznych - itp.itd.
    Coraz więcej ludzi utwierdza się w przekonaniu, że obecna władza nadużywa swego mandatu.
    To jest oś sporu - i o tym trzeba pisać i mówić, o tym narastającym konflikcie DYSKUTOWAĆ. A nie wmawiać, że "nic się nie dzieje"

    A międzynarodówka? Tak, dla towarzyszy Jasińskich, Piotrowiczów i innych schronionych w PiSie.
    Tu Redaktor trafił w punkt. Międzynarodówka, jak najbardziej.
    • Leo
      10.01.2016 08:57
      adas, leszy paraliż TK niż paraliżowanie przez TK prac parlamentu i rządu, które zaplanowali platfusy na okoliczność przegranej. Nic się nie dzieje, adas. Tylko psy szczekają. Owczarki niemieckie.
      • adas
        10.01.2016 11:10
        @Leo
        No i to jest właśnie problem, który należałoby uwważnie przeanalizować: czy jakakolwiek zwycięska partia - jakakolwiek, podkreślam - dobrze robi paraliżując jeden z trzech filarów demokratycznego państwa?
        Jeśli dobrze Ciebie rozumiem - Twoim zdaniem, dla Ciebie nie ma kwestii, jeśli robi to partia którą popierasz. Uważasz, że prezentujesz postawę obywatela-demokraty?

        Teraz przerabiamy lekcję. Może nawet i dobrze, bo musimy sobie odpowiadać na ważne pytania: co w państwie demokratycznym dopuszczalne jest, a co nie? Jakie są GRANICE dowolności w działaniach partii wygrywających wybory?

        I to są tematy. Tematy, które stylem swego działania PiS obecnie wrzucił do myślenia o polskim państwie. Demokracja u nas się uciera.
        Nie mamy w tym długich tradycji i trzeba być tego świadomym. Teraz ustalają się standardy - i warto analizować: jakie?
        doceń 2
        0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka

Zobacz także