Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Maluczki
    02.04.2013 19:17
    Panie! Co Pan tu sieje defetyzm!
    Choćby wszystkie dzieci w Polsce umarły z głodu, to i tak będzie wspaniale. Rządzi przecież Donald Wspaniały!
    doceń 4
  • Marcin
    02.04.2013 21:09
    Władza się wyżywi, i wcale nie szczawiem. A lemingom dowali się 30% vat i problem z głowy.
    • Jaahquubel
      03.04.2013 16:55
      Jaahquubel
      "Niestety", UE ma limit na VAT na poziomie 25%. Więc dowali się 25%, ale za to na wszystko, czyt.: jedzenie skoczy po ok. 15 procent (zmiana VAT z 8% na 25% to 17 p.p. ceny nieopodatkowanej, ale 15% ceny opodatkowanej). Poza tym, czy VAT można podnieść w ciągu roku?
      • :)
        03.04.2013 19:12
        A kto powiedział że UE limitu nie podniesie ?
        doceń 1
        0
  • Bronak Kamarołski
    04.04.2013 20:39
    Ja bym się nie martwił...
    Uważam, że stanięcie naszego państwa na skraju bankructwa, powinno potrząsnąć idiotami, którzy chcą refundacji z budżetu państwa kaprysu in vitro i nadania przywilejów związkom jednopłciowym.
    Uważam, że w dzisiejszych czasach wyrazem patriotyzmu jest kupowanie produktów, byle nie produkowanych w Polsce, oszczędne planowanie podróży, żeby nie kupować paliwa, z którego akcyza okrada nasze kieszenie, itp.
    I jeszcze kilka innych dziedzin by się znalazło.

    Paradoksalnie, jeśli zła sytuacja będzie trwała dostatecznie długo, to rząd będzie zmuszony zmniejszyć świadczenia emerytalne, co spowoduje zubożenie emerytów i konieczność opieki nad starzejącymi się rodzicami przez ich dzieci. Jeśli ktoś ma jedno dziecko, to wiadomo jakie to będzie rodziło koszty. Szczęściarzami okażą się ci, którzy nie patrząc na modę urodzili troje i więcej dzieci. Będzie im znacznie lżej utrzymać schorowanych rodziców. W dłuższym okresie oprowadzi to do przewartościowania priorytetów wśród młodych ludzi, dla których jednym z najważniejszych celów w życiu stanie się posiadanie licznej rodziny, by móc się cieszyć spokojną starością za kilkadziesiąt lat.

    A to tylko jeden z pozytywów "kryzysu".

    Krótko: patriota żyje oszczędnie, kupując chińskie towary.
    doceń 2
  • Zbyś
    07.10.2013 14:31
    Grecja ma o wiele większe braki budżetowe i zarabiają 2,5 razy więcej niż odpowiednicy w Polsce. Ba, nawet Grecy nie chcą jechać do nas na roboty, bo u nas śmieszna zapłata.
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Tomasz Rożek

Kierownik działu „Nauka”

Doktor fizyki, dziennikarz naukowy. Nad doktoratem pracował w instytucie Forschungszentrum w Jülich. Uznany za najlepszego popularyzatora nauki wśród dziennikarzy w 2008 roku (przez PAP i Ministerstwo Nauki). Autor naukowych felietonów radiowych, a także koncepcji i scenariusza programu „Kawiarnia Naukowa” w TVP Kultura oraz jego prowadzący. Założyciel Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa. Współpracował z dziennikami, tygodnikami i miesięcznikami ogólnopolskimi, jak „Focus”, „Wiedza i Życie”, „National National Geographic”, „Wprost”, „Przekrój”, „Gazeta Wyborcza”, „Życie”, „Dziennik Zachodni”, „Rzeczpospolita”. Od marca 2016 do grudnia 2018 prowadził telewizyjny program „Sonda 2”. Jest autorem książek popularno-naukowych: „Nauka − po prostu. Wywiady z wybitnymi”, „Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd”, „Kosmos”, „Człowiek”. Prowadzi również popularno-naukowego vbloga „Nauka. To lubię”. Jego obszar specjalizacji to nauki ścisłe (szczególnie fizyka, w tym fizyka jądrowa), nowoczesne technologie, zmiany klimatyczne.

Kontakt:
tomasz.rozek@gosc.pl
Więcej artykułów Tomasza Rożka

 

Zobacz także