Kandydat Przyjazny Życiu i Rodzinie

dodane 21.09.2011 09:38

Lista kandydatów, którzy otrzymali certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie.

Kandydaci do parlamentu, pragnący otrzymać certyfikat, musieli podpisać następujące zobowiązanie:

„Jako kandydat na Posła do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej uważam, że takie wartości jak ludzkie Życie i Rodzina zasługują na szczególną ochronę prawną i w związku z tym:
1. Deklaruję podjęcie w przyszłej kadencji parlamentu zdecydowanych działań na rzecz objęcia pełną ochroną Życia ludzkiego.
2. Deklaruję podjęcie w przyszłej kadencji parlamentu zdecydowanych działań na rzecz wzmocnienia wartości Rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny w wymiarze kulturowym, społecznym i materialnym”.

Certyfikat „Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie” otrzymali:

SEJM

Białystok - okręg wyborczy Nr 24

Bogucki Jacek - PiS
Gwiazdowski Kazimierz - PiS
Jurgiel Krzysztof - PiS
Kołakowski Lech Antoni - PiS
Łoskot-Cywińska Maria - PiS
Tołwiński Krzysztof - PiS
Żalek Jacek - PO

Bielsko-Biała - okręg wyborczy Nr 27

Falfus Jacek - PiS
Pięta Stanisław - PiS
Szemla Mirosław - PSL
Szwed Stanisław - PiS
Wiciak Magdalena - PiS

Chełm - okręg wyborczy Nr 7

Abramowicz Adam - PiS
Rębek Jerzy - PiS

Częstochowa - okręg wyborczy Nr 28

Wiśniewska Jadwiga Maria - PiS
Giżyński Szymon Stanisław - PiS

Elbląg - okręg wyborczy Nr 34

Babalski Zbigniew - PiS
Krasulski Leonard - PiS

Gdańsk - okręg wyborczy Nr 25

Chrapkiewicz Daniela - PiS
Jaworski Andrzej - PiS
Smoliński Kazimierz - PiS

Gdynia - okręg wyborczy Nr 26

Kozak Zbigniew - PiS
Sellin Jarosław - PiS
Stanke Piotr - PiS
Szczypińska Jolanta - PiS

Gliwice - okręg wyborczy Nr 29

Chłopek Aleksander - PiS
Dziuk Barbara - PiS
Goliszewski Zdzisław - PiS
Iskra Izabela - PiS
Krupka Anna Maria - PiS
Patoń Piotr - PiS
Polaczek Jerzy Jan - PiS
Pyzik Mieczysław Piotr - PiS
Sarré Joanna - PiS
Stchlerowski Tomasz - PJN
Suchanek Krystyna - PiS
Wieczorek Jarosław - PiS
Wita Tadeusz - PiS

Kalisz - okręg wyborczy Nr 36

Dera Andrzej - PiS
Dziedziczak Jan - PiS

Katowice - okręg wyborczy Nr 31

Gosiewski Maciej - PiS
Kołodziejczyk Grzegorz - PiS
Kurzawa Jerzy - PiS
Nowak Maria Teresa - PiS
Osiejuk Krzysztof - PiS
Pietrasz Piotr Aleksander - PiS
Szarama Wojciech - PiS
Sobczyk Danuta Elżbieta - PiS
Sośnierz Andrzej - PJN
Tobiszowski Grzegorz - PiS
Zięba Janina - PiS

Kielce - okręg wyborczy Nr 33

Lipiec Krzysztof - PiS
Olendzka Halina - PiS
Pilch Jacek - PJN
Rusiecki Jarosław - PiS
Szczęsna Aneta - Prawica
Zuba Maria - PiS

Konin - okręg wyborczy Nr 37

Matelski Michał - PiS
Szuflak Błażej - Prawica

Kraków I - okręg wyborczy Nr 12

Łatas Marek - PiS

Kraków II - okręg wyborczy Nr 13

Ćwik Piotr - PiS
Terlecki Ryszard - PiS

Krosno - okręg wyborczy Nr 22

Ćwierz Andrzej - PiS
Golba Mieczysław - PiS
Śnieżek Adam - PiS

Legnica - okręg wyborczy Nr 1

Birut Teresa - PiS
Gierus Mariusz - PJN
Kubów Krzysztof - PiS

Lublin - okręg wyborczy Nr 6

Kruk Elżbieta - PiS
Michałkiewicz Krzysztof - PiS
Pogonowski Piotr - PiS
Stawiarski Jarosław - PiS
Wojciechowski Zbigniew - PJN

Łódź - okręg wyborczy Nr 9

Zakrzewski Wojciech - PJN

Nowy Sącz - okręg wyborczy Nr 14

Jachymiak Maciej - PO
Matras Stanisław - Prawica
Mularczyk Arkadiusz - PiS
Nowak Tadeusz - Prawica
Paluch Anna - PiS
Prostko Wiesław - Prawica
Siarka Edward - PiS
Wenecki Piotr - Nowa Prawica JKM

Olsztyn - okręg wyborczy Nr 35

Arent  Iwona - PiS
Gosiewski Jerzy Antoni - PiS
Kossakowski Wojciech - PiS
Prucnal Janusz - Prawica

Opole - okręg wyborczy Nr 21

Chabraszewski Jan - PiS
Jaki Patryk - PiS

Piotrków Trybunalski - okręg wyborczy Nr 10

Bernacki Mirosław - PJN
Macierewicz Antoni - PiS
Seliga Dariusz - PiS
Telus Robert - PiS

Płock - okręg wyborczy Nr 16

Chodubski Tomasz - PiS
Kołakowski Robert - PiS

Poznań - okręg wyborczy Nr 39

Alexandrowicz Przemysław PiS
Czerwiński Zbigniew - PiS
Dziuba Tadeusz - PiS
Górski Tomasz - PiS
Hoffman Zbigniew - PiS
Kucharski Dariusz Piotr - PiS
Musiał Grzegorz - PiS

Radom - okręg wyborczy Nr 17

Bąk Dariusz - PiS
Sońta Krzysztof Jan - PiS

Rzeszów - okręg wyborczy Nr 23

Chmielowiec Zbigniew - PiS
Gołojuch Kazimierz - PiS
Kotula Jacek - PiS
Moskal Kazimierz - PiS
Ożóg Stanisław - PiS
Reguła Andrzej - PSL
Szlachta Andrzej - PiS

Rybnik - okręg wyborczy Nr 30

Cyroń Witold - PO
Drosio Marian - PiS
Frączek Ryszard - Prawica
Gawęda Adam - PJN
Glenc Teresa - PiS
Gruszka Ewa Agnieszka - PiS
Gruszka Marek Aleksander - PJN
Janik Grzegorz - PiS
Kloc Izabela - PiS
Matusiak Grzegorz - PiS
Piecha Bolesław - PiS
Szecówka Magdalena - Nowa Prawica JKM
Wawrzyczek Daniel - PiS
Witt Michał Paweł - PiS

Siedlce - okręg wyborczy Nr 18

Czartoryski Arkadiusz - PiS
Kowalski Bogusław - PiS
Michowiecki Paweł - Nowa Prawica JKM
Wargocka Teresa Anna - PiS

Sieradz - okręg wyborczy Nr 11

Grabicka Krystyna - PiS
Matuszewski Marek - PiS
Michalak Aleksandra - Prawica
Polak Piotr - PiS
Śmigielski Witold - PJN
Woźniak Tadeusz - PiS
Zarzycki Wojciech Szczęsny - PiS

Sosnowiec - okręg wyborczy Nr 32

Andzel Waldemar - PiS
Malik Ewa - PiS

Szczecin - okręg wyborczy Nr 41

Duklanowski Marek - PiS
Przybylska Agnieszka - PiS

Tarnów - okręg wyborczy Nr 15

Czesak Edward - PiS
Gaworczyk Stanisław - PJN
Kusior  Jadwiga - PO
Łucarz Roman - PiS
Łukasik Janusz - Prawica
Marianowska Barbara - PiS
Rojek Józef - PiS
Rusak Janusz - Prawica
Swoszowska Ewa - Prawica
Wojtkiewicz Michał - PiS

Toruń - okręg wyborczy Nr 5

Girzyński Zbigniew - PiS
Sobecka Anna - PiS
Zbonikowski Łukasz - PiS

Wałbrzych - okręg wyborczy Nr 2

Dąbrowski Andrzej - PiS
Mucha Beata - PiS
Rejman Monika - PiS
Święczkowski Bogdan - PiS
Wiązowski Waldemar - PiS
Zieliński Kamil - PiS

Warszawa I - okręg Nr 19

Górski Artur - PiS
Jurkiewicz Cezary Andrzej - PiS
Kobyliński Ernest - PJN
Kondrat Michał - PiS
Wipler Przemysław - PiS

Warszawa II - okręg wyborczy Nr 20

Pietrzak-Merta Magdalena - PiS
Podgórska-Paciorek Małgorzata - PiS
Roszkiewicz Waldemar Cezary - PSL
Sikora Anna - PiS
Szyszko Jan - PiS

Zielona Góra - okręg wyborczy Nr 8

Kuraszkiewicz Robert - PJN
Werstler-Wojtaszek Joanna - PiS

 

SENAT

OKRĘG WYBORCZY NR 4 — obejmujący obszary powiatów: świdnicki, wałbrzyski.

Badora Maciej Adam - PiS
Kilian Wiesław - PO

OKRĘG WYBORCZY NR 5 – obejmujący obszary powiatów: dzierżoniowski, kłodzki, ząbkowicki.

Urbanowski Henryk - PiS

OKRĘG WYBORCZY NR 6 — obejmujący obszary powiatów: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski.

Chmurzyński Piotr - Prawica

OKRĘG WYBORCZY NR 32 — obejmujący część obszaru miasta na prawach powiatu Kraków: Dzielnica II, Dzielnica III, Dzielnica IV, Dzielnica XIV, Dzielnica XV, Dzielnica XVI, Dzielnica XVII, Dzielnica XVIII.

Kurtyka Zuzanna - PiS

OKRĘG WYBORCZY NR 33 — obejmujący część obszaru miasta na prawach powiatu Kraków:  Dzielnica I, Dzielnica V, Dzielnica VI, Dzielnica VII, Dzielnica VIII, Dzielnica IX, Dzielnica X, Dzielnica XI, Dzielnica XII, Dzielnica XIII.

Cichoń Zbigniew - PiS

OKRĘG WYBORCZY NR 35 — obejmujący obszary powiatów: dąbrowski, tarnowski oraz miasta na prawach powiatu: Tarnów.

Sumara Zdzisław - Prawica
Wiatr Kazimierz - PiS

OKRĘG WYBORCZY NR 36 — obejmujący obszary powiatów: limanowski, nowotarski, tatrzański.

Wilk Anna - KWW Obywatelskich List Wyborczych Nowego Ekranu.

OKRĘG WYBORCZY NR 37 — obejmujący obszary powiatów: gorlicki, nowosądecki oraz miasta na prawach powiatu: Nowy Sącz.

Kogut Stanisław - PiS

OKRĘG WYBORCZY NR 50 — obejmujący obszary powiatów: lipski, radomski, szydłowiecki, zwoleński oraz miasta na prawach powiatu: Radom.

Wiśniewska Lucyna - Prawica

OKRĘG WYBORCZY NR 56 — obejmujący obszary powiatów: łańcucki, rzeszowski oraz miasta na prawach powiatu: Rzeszów.

Jaworski Kazimierz - PiS

OKRĘG WYBORCZY NR 59 — obejmujący obszary powiatów: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski oraz miast na prawach powiatu: Łomża i Suwałki.

Lewoc Leszek - niezależny

OKRĘG WYBORCZY NR 68 — obejmujący obszary powiatów: częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski.

Ryszka Czesław - PiS

OKRĘG WYBORCZY NR 70 — obejmujący obszary powiatów: gliwicki, tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Gliwice.

Berezowski Marek - PiS

OKRĘG WYBORCZY NR 71 — obejmujący obszary miast na prawach powiatu: Bytom, Zabrze.

Skalska Danuta - PiS

OKRĘG WYBORCZY NR 72 — obejmujący obszary powiatów: raciborski, wodzisławski oraz miast na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Żory.

Ciurko Wiesława - PJN

OKRĘG WYBORCZY NR 73 — obejmujący obszary powiatów: mikołowski, rybnicki oraz miasta na prawach powiatu: Rybnik.

Gruszka Tadeusz - PiS

OKRĘG WYBORCZY NR 74 — obejmujący obszar miast na prawach powiatu: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice.

Korfanty Bronisław - PiS

OKRĘG WYBORCZY NR 77 — obejmujący obszary miast na prawach powiatu: Jaworzno, Sosnowiec.

Wójcik Wiesław - PiS

OKRĘG WYBORCZY NR 89 — obejmujący obszary powiatów: grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, szamotulski, wolsztyński.

Libicki Jan Filip - PO

OKRĘG WYBORCZY NR 90 — obejmujący obszar powiatu: poznański.

Wróblewski Bartłomiej - PiS

OKRĘG WYBORCZY NR 91 — obejmujący obszar miasta na prawach powiatu: Poznań.

Rypniewski Wojciech - PiS

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 15 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Jack 06.10.2011 23:37
Niezalogowany użytkownik A co to za bredzenie w tle tego spotu czy gosc sobie popil
Plusów: 1 Zgierz 05.10.2011 11:35
Niezalogowany użytkownik Jestem ze Zgierza (okręg 11) i najbliżej mi do PJN. Cieszę się, że w ostatnim sondażu otrzymali 5,2% więc wchodzą do Sejmu. Zaufam zatem panu Śmigielskiemu. Otrzymał certyfikat, a poza tym to nauczyciel akademicki (w pracy naukowej zajmuje się rodziną). Jest chyba więc dobrze przygotowany merytorycznie.

Szczęść Boże!
Plusów: 0 Czytelnik 05.10.2011 11:03
Niezalogowany użytkownik Jesteście żałośni z tymi certyfikatami - infantylni.
A niejaki "Bolek Picha od Skrobanek" za co dostał certyfikat
Plusów: 0 hizop 05.10.2011 10:21
Niezalogowany użytkownik A z mojego okręgu nie ma nikogo. Na kogo mam więc oddać głos?

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.