GN 20/2018 Archiwum

Klerycy i harcerze

W dniach 16-21 sierpnia w ramach Zlotu Kadry ZHP 2011 odbywa się kurs kształceniowy dla członków Kleryckich Kręgów Harcerskich

Przez 6 dni alumni z Kręgów: „Wicek” z WSD w Toruniu, „Głębia” z MWSD w Krakowie, im. Jana Pawła II przy AWSD w Białymstoku oraz „Watra” z WSD w Poznaniu, nabywają wiedzę i umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów ZHP w tym instruktorów-księży. Kurs ułatwi klerykom zdobycie stopnia przewodnika (pierwszego harcerskiego stopnia instruktorskiego) oraz przygotuje do kursu drużynowych.
Klerycki podobóz pozwala stworzyć atmosferę sprzyjającą zarówno zdobywaniu wiedzy, jak i wyciszeniu, modlitwie oraz sprzyja zawieraniu cennych przyjaźni.
Obozowy kurs przewodnikowski jest częścią całościowego programu kształcenia kleryków do pełnienia funkcji drużynowych w ZHP, który jest obecnie wypracowywany pod auspicjami Centralnej Szkoły Instruktorskiej ZHP.
Kleryckie Kręgi Akademickie to unikalne jednostki harcerskie ZHP, w których alumni Wyższych Seminariów Duchownych mają możliwość kontynuowania harcerskiej pasji a jednocześnie przygotowania się do pełnienia posługi wśród harcerek i harcerzy z ZHP pragnących rozwinąć swoją wiarę i duchowość.
 

« 1 »

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama