• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • „Bez Jezusa nie odnajdziemy się w życiu”

  KAI

  dodane 01.08.2011 16:39

  „Bez Jezusa ciągle będziemy jak miotana przez fale łódź i nie odnajdziemy się w życiu” – mówił bp Edward Dajczak w poniedziałkowym kazaniu podczas „Przystanku Jezus” w Kostrzynie n. Odrą.

  Drugi dzień „Przystankowy” także rozpoczął się Eucharystią. Przewodniczył jej ordynariusz diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej bp Dajczak, który jeszcze jako bp pomocniczy diecezji zielonogórsko – gorzowskiej zainicjował organizowani Przystanku Jezus.
  Biskup mówił do młodych, że w dzisiejszych czasach natłoku wzorców, wirtualnych rzeczywistości, których tak naprawdę nie ma, człowiek zatraca jasną wizję i cel. „Z pielgrzyma dzisiaj stał się włóczęgą, najczęściej idącym bez celu. Kultura masowa sugeruje nam, że nie możemy tak naprawdę znaleźć o sobie jakiejś prawdy. Nic nie jest pewne. Zatem z góry jesteśmy skazani na porażkę” – uwrażliwiał duszpasterz, podając wiele przykładów z życia młodzieży poszukującej Prawdy a czasem wątpiącej w zasadnicze wartości, w konsekwencji często znajdującej drogę do Boga.
  Biskup przekonywał, że wystarczy milczeć i słuchać, by doświadczyć bliskości Jezusa. Poprosił, by młodzież na adoracji Najświętszego Sakramentu wyciszyła się i po prostu była. „Byście mniej myśleli o ewangelizacji, o tym co trzeba będzie zrobić. Dzisiaj trzeba pozwolić Jezusowi, by czynił to, co jest najważniejsze. Dzisiaj trzeba pozwolić, by dotarł do naszego serca” - tłumaczył.
  „Nie znając Bożej twarzy z kontemplacji – nie odczytam Go w człowieku” – kontynuował biskup. „A jeśli Go nie odczytam, to bliźni staje się dla nas intruzem i trudno być dla człowieka jak Jezus”.
  Na stronie www.przystanekjezus.pl ukazały się pierwsze zdjęcia w galerii PJ.
  Organizatorem PJ jest Wspólnota św. Tymoteusza z Gubina, pod przewodnictwem ks. Artura Godnarskiego. Młodzi ludzie pragnący nieść Ewangelię będą towarzyszyć rówieśnikom biorącym udział w festiwalu rockowym „Przystanek Woodstock” organizowanym po raz 17 przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka.
  Hasłem tegorocznego „Przystanku Jezus” jest: „Nowa Pięćdziesiątnica - Nowa Ewangelizacja”. PJ zakończy się 7 sierpnia, natomiast Przystanek Woodstock potrwa od 4 do 6 sierpnia.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Tetzel
   01.08.2011 18:56
   W kraju zdominowanym przez kult Sluzebnicy Panskiej milo jest poczytac o Jezusie-naszym Panu i Zbawicielu,ktory umarl za nasze grzechy na krzyzu i stal sie ofiara przeblagalna...Moze warto przypominac tym,ktorzy niebawem uformuja pielgrzymkowe kolumny i z piesnia na ustach podaza w kierunku Czestochowy,ze za ich grzechy nie umarla na krzyzu Maria,tylko JEZUS!Rozdmuchany do granic obledu kult Marii,przyslania i oddala nas od Jezusa.Czy majac laskami slynace ,cudowne obrazy potrzebujemy jeszcze BOGA? A moze caly ten kult obrazow to zwykle balwochwalstwo? Ja mam na ten temat takie samo zdanie jak sw.Epifaniusz z Salaminy (wspomnienie sw.Epifaniusza kosciol obchodzi 12 maja).
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół