Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Kolejne akta ws. Smoleńska trafią do Rosji

Kolejne cztery tomy akt, będące realizacją wniosku Rosjan o pomoc prawną ws. katastrofy smoleńskiej, przekazała Komitetowi Śledczemu Federacji Rosyjskiej Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Jeden tom (266 kart) zawiera materiały procesowe w postaci 26 protokołów przesłuchań świadków - podał w środę płk Zbigniew Rzepa, rzecznik prasowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

Dodał, że kolejne trzy tomy (550 kart) zawierają dokumentację obejmującą kwestie związane z połączeniami telefonów komórkowych ofiar katastrofy samolotu Tu-154M nr 101, problematykę filmów amatorskich wykonywanych na miejscu katastrofy oraz "zagadnienia pobytu polskich obywateli na miejscu katastrofy i przewożonych stamtąd do Polski przedmiotów". Rzepa nie ujawnił szczegółów.

Poinformował, że dotychczas strona polska przesłała Komitetowi Śledczemu Federacji Rosyjskiej w ramach pomocy prawnej łącznie 51 tomów akt.

Już w kwietniu br. NPW podawała, że strona polska wykonała większość wniosków Rosji o pomoc prawną w sprawie katastrofy smoleńskiej, w tym cztery w całości. Była to odpowiedź na stanowisko Rosji, że Polska nie odpowiedziała na większość rosyjskich wniosków.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy