Gość Bielsko-Żywiecki 08/2018 Archiwum

Atomowy wybuch za bin Ladena?

Al-Kaida ukryła w Europie bombę atomową, która ma wybuchnąć, jeśli Osama bin Laden zostanie schwytany lub zabity – taką informację podał kilka dni temu portal WikiLeaks. Miała ona pochodzić z przesłuchań więźniów z Guantanamo.

Z dokumentów wynika, że Chalid Szejk Mohammed, najstarszy wiekiem członek Al-Kaidy, który obecnie przebywa w bazie Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Zatoce Guantanamo na terytorium Kuby, podczas przesłuchania zeznał, że grupa terrorystyczna ukryła bombę atomową w Europie i zdetonuje ją, jeśli Osama bin Laden zostanie schwytany lub zabity.

WiliKeaks informuje też, że spora grupa przesłuchiwanych więźniów w Guantanamo miała wiedzę na temat systemów obronnych państw zachodnich przeciwko atakowi nuklearnemu.

Tajne akta zawierają szczegóły przesłuchań ponad 750 więźniów przebywających w Guantanamo. Według dokumentów Al-Kaida planuje ataki bronią biologiczną i chemiczną na Wielką Brytanie i ma zamiar rozpylić cyjanek w systemach wentylacyjnych w budynkach użytku publicznego na terenie Stanów Zjednoczonych.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy