Nowy numer 17/2018 Archiwum

Bóg ingerował w historię poprzez bł. Jana Pawła II

Głęboko wierzę, że Bóg ingeruje w historię ludzkości, a najsilniej widać to było na przykładzie Jana Pawła II – powiedział KAI prof. Rocco Buttiglione, komentując beatyfikację Karola Wojtyły.

Wybitny włoski znawca myśli Karola Wojtyły powiedział, że fenomen obecności ponad 1, 5 mln pielgrzymów z całego świata na beatyfikacji wymaga szczególnej analizy. Jego zdaniem świadczy to, że Jan Paweł II wciąż jest obecny w sercach tych ludzi, pomimo, że upłynęło już 6 lat od jego śmierci.

Dodaje, że ludzie ci pamiętają niezwykła rolę, jaka odegrał Jan Paweł II w najnowszej historii Europy i Kościoła. „Jan Paweł dla mnie jest dowodem, że niezależnie od wszelkiego zła, jakie obecne jest w świecie, to jednak Bóg jest Panem historii, a dla realizacji swoich planów posługuje się szczególnie niektórymi ludźmi” – skonstatował profesor.

Znany włoski filozof uważa, że to, co wczoraj wydarzyło się na Placu św. Piotra świadczy też o narastającym głodzie duchowym w Europie oraz o wielkiej potrzebie autentycznych autorytetów.

« 1 »

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama