Nowy numer 16/2018 Archiwum

Moskwa: Komentarze na temat beatyfikacji

Media rosyjskie obszernie informują o dzisiejszej beatyfikacji Jana Pawła II. Bardzo ciepło o Papieżu Polaku wypowiedział się przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego metropolita wołokołamski Hilarion Ałfiejew w wywiadzie udzielonym KAI.

W dziennikach informacyjnych wszystkich kanałów telewizji rosyjskiej pokazywane są kadry z Watykanu. Oczywiście bezpośredniej transmisji z uroczystości beatyfikacyjnych nie przewidziano. Nie mniej jednak reporterzy rosyjskich telewizji bardzo ciepło komentują to wydarzenie, wspominają ważne momenty pontyfikatu polskiego Papieża, podkreślając jego pochodzenie, ale również jego uniwersalizm. Świadczą o tym prezentowane wypowiedzi pielgrzymów z różnych krajów europejskich i z innych kontynentów. Nie zabrakło wywiadów udzielonych przez pielgrzymów z Polski.

W ciepłych słowach o Papieżu z Polski wypowiedział się metropolita Hilarion Ałfiejew, przewodniczący patriarchalnego Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych. Jana Pawła II nazwał „jednym z najwybitniejszych papieży w historii Kościoła rzymskokatolickiego oraz najbardziej wpływowym przywódcą religijnym współczesnej epoki, którego słów słuchali i cenili ludzie różnych narodów, nie tylko katolicy, ale również prawosławni, protestanci, anglikanie, żydzi, muzułmanie, a co ważniejsze, ludzie niewierzący”.

« 1 »

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama