Nowy numer 13/2024 Archiwum

Telefon znad Lednicy

2 czerwca nad Jeziorem Lednickim zbierze się młodzież na XI Ogólnopolskim Apelu Tysiąclecia. „Gość Niedzielny”sprawdza, jak przebiegają przygotowania do tego spotkania.

Barbara Gruszka-Zych: 31 marca, w sobotę poprzedzającą drugą rocznicę śmierci Ojca Świętego, na Lednicy zostanie otwarty Dom Jana Pawła II.
Ewa Henclewska: – Od pierwszego Spotkania Młodych nad Lednicą Ojciec Święty był z nami. Przesyłał swoje słowo i błogosławieństwo. Teraz też nie może go zabraknąć. Początkowo myśleliśmy o stworzeniu muzeum Jana Pawła II, jednak odeszliśmy od tej idei. Zamiast muzeum otwieramy Dom Jana Pawła II. Muzeum kojarzy się z mumifikacją, konserwacją, tymczasem w domu jest życie i prawdziwa obecność. Ten dom będzie karmić i obdarowywać sensem. Będziemy w nim żywić nie tylko ciało (pielgrzymi otrzymają tam ciepłą zupę lednicką), ale także umysł i serce. Biletem wstępu do Domu staną się specjalne buty. Każdy z odwiedzających będzie mógł zabrać je ze sobą na znak, że wszyscy chcemy iść śladami Jana Pawła II.

Jakie pamiątki po Ojcu Świętym będzie można tam zobaczyć?
– To są przedmioty, które „ukradł” ojciec Jan Góra. Powszechnie wiadomo, że cieszył się zaufaniem Ojca Świętego i wynosił z Watykanu nie tylko błogosławieństwo. Nazbierał sporo osobistych pamiątek, a także dokonał cudu nad cudami – zrobił odcisk i odlał w brązie dłoń Jana Pawła II. Ta dłoń nie przestaje nas błogosławić.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy