Małżeństw homoseksualistów nie będzie?

USA. W amerykańskim stanie Maine odbędzie się referendum w sprawie małżeństw homoseksualnych. Prawo do ich zawierania przegłosowali politycy w stanowym parlamencie.

prze/KAI

|

10.09.2009 14:58 GN 37/2009

dodane 10.09.2009 14:58

Przepisy nie zdążyły jednak wejść w życie, bo zablokowali je obywatele Maine. Zebrali około 100 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum (choć w niewielkim Maine wystarczyłoby już 55 tys. podpisów). Gubernator John Baldacci, choć sam jest zwolennikiem legalizacji homoseksualnych małżeństw, musiał podpisać zgodę na referendum, które odbędzie się w listopadzie.

Sytuacja w Maine wygląda na typową, i to nie tylko dla Ameryki: elity dążą do prawnego zrównania normalnych małżeństw ze związkami homoseksualistów, choć wyborcy mają zupełnie inne zdanie. Udowodniło to podobne referendum w Kalifornii. To stan uważany za najbardziej lewicowy i szczególnie podatny na moralne zepsucie.

Małżeństwa homoseksualne wprowadził tu bocznymi drzwiami Sąd Najwyższy: uznał, że zarezerwowanie instytucji małżeństwa dla kobiety i mężczyzny to dyskryminacja homoseksualistów. Zwolennicy normalnej rodziny doprowadzili jednak w końcu zeszłego roku do referendum w Kalifornii. W jego wyniku, ku kompletnemu szokowi politycznych i artystycznych elit, zawieranie homoseksualnych małżeństw zostało zakazane. Przeciwnicy „homomałżeństw” zwyciężyli w stosunku 52:48.

Według sondaży, na terenie całych Stanów Zjednoczonych te tendencje są jeszcze wyraźniejsze. Już 54 proc. Amerykanów sprzeciwia się legalizacji związków homoseksualnych, a popiera je 44 proc.obywateli. Małżeństwa homoseksualne są dziś legalne w 5 amerykańskich stanach. Prawo do zablokowania podobnych przepisów w referendum mają zapisane w konstytucjach 24 z 50 amerykańskich stanów.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..