Nowy Numer 11/2018 Archiwum

W polityce jest miejsce na sumienie

O realizacji przez rząd Zjednoczonej Prawicy katolickiej nauki społecznej oraz roli Kościoła w historii Polski mówi wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Bogumił Łoziński: Jaki jest cel projektu „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie niepo­dległości”, który realizuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Radą ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski?

Jarosław Gowin: Rząd zdecydował, że każde ministerstwo uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj w sposób, który uważa za właściwy. Długo zastanawialiśmy się, jak ma to zrobić resort nauki, i doszliśmy do wniosku, że w obchodach tego wydarzenia najważniejsze jest spojrzenie w przyszłość; namysł nad tym, jaka powinna być Polska. W gronie moich współpracowników pojawiła się propozycja, aby na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski spojrzeć z perspektywy katolickiej nauki społecznej (KNS).

Dlaczego akurat spojrzeć z tej perspektywy?

Dostępne jest 5% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Reklama