Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Mieszkańcy Szczyrku przywitali Stefana Hulę

Stefan Hula, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w konkursie drużynowym w skokach narciarskich, z honorami został przywitany w Szczyrku. W prezencie dostał m.in. figurkę anioła góralskiego.

Przed kawiarnią w Szczyrku, która na czas igrzysk jest miejscowym centrum kibica, wywieszono transparent: "Witamy naszego olimpijczyka". Gdy Hula podjeżdżał samochodem, zapalonono pochodnie, odpalono race, skandowano "Stefan, Stefan", odśpiewano "sto lat". W wejściu powitano go zgodnie z tradycją chlebem i solą. Zebrani, a wśród nich zbój Szczyrek - maskotka miejscowości, mieli ze sobą flagi biało-czerwone oraz Szczyrku.

"Nie spodziewałem się takiego przyjęcia, ale bardzo mi miło, że kibice zechcieli poświęcić swój czas i przyjść tutaj" - powiedział dziennikarzom Hula. Zapytany o plany na najbliższe dni odpowiedział krótko: "odpocząć".

Podkreślił, że na igrzyskach olimpijskich on i koledzy z drużyny spisali się super: "jest to dla nas historyczny moment".

W drużynie, która stanęła w Korei Płd. na najniższym stopniu podium oprócz Huli znaleźli się Kamil Stoch, Maciej Kot i Dawid Kubacki.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

  • winterszus
    23.02.2018 13:52
    Pełna relacja z tego wydarzenia http://winterszus.pl/2018/02/23/szczyrk-przywital-stefana-hule/
    doceń 0

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy