Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Niektóre słowa Pana Jezusa mogą spędzać sen z powiek

Odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Łk 6,37

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.

Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie».


Niektóre słowa Pana Jezusa mogą spędzać sen z powiek. Zwłaszcza tym, którzy traktują Go poważnie. Wybaczanie jest prawdopodobnie jedną z najtrudniejszych spraw w życiu. Wpisuje się w całą paletę tak różnorodnych emocji, postaw, zranień i pragnień, jak różnorodni potrafią być ludzie. Jedno jest im wspólne: bez przebaczenia nie mogą osiągnąć wewnętrznego pokoju. Nakaz wybaczania uzależnia uzyskanie odpuszczenia od własnej otwartości na przebaczenie innym. I Jezus, który z wybaczania uczynił obowiązek, doskonale o tym wiedział. Minie niedużo czasu po wypowiedzeniu tych słów, jak z krzyża poprosi Ojca o wybaczenie Jego oprawcom. Paradoksalnie: bo sam wybaczenia przecież nie potrzebował.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

  • Bleck
    26.02.2018 09:20
    "Niektóre słowa Pana Jezusa mogą spędzać sen z powiek. Zwłaszcza tym, którzy traktują Go poważnie. " Ci, którzy traktują Pana Jezusa poważnie, rozumieją te słowa i pojmują że bez wypełnienia tych słów, nie ma się miłości. Te słowa, to kolejne słowa Pana Jezusa wyjaśniające nam na czym polega miłość. Wybaczenie wielu wydaje się bardzo trudne, bo nie wiedzą na czym ono polega, a wybaczenie to dobrowolne odstąpienie od zemsty i jakiegokolwiek rewanżu za wyrządzone zło i nic więcej. Nie trzeba wybaczenia nigdzie ogłaszać i nie nie zmienia ono w żaden sposób powinności złoczyńcy wobec pokrzywdzonego.
    doceń 2

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy