Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Kim przyjmuje chrzest

Jeśli podczas olimpiady Kamil Stoch przeżegna się przed skokiem, Koreańczycy nie będą zdziwieni. To samo zrobiła koreańska mistrzyni z Vancouver.

Gdy w 1984 r. Koreę Południową odwiedzał Jan Paweł II, na jednej z uroczystości zebrało się 300 tys. osób. Liczbę członków Kościoła katolickiego szacowano na 1,5 mln w całej Korei. Dziś stanowią oni 5,3 mln z 51 mln mieszkańców tego azjatyckiego kraju. Protestantów jest 8,6 mln. Chrzest przyjmuje wielu dorosłych. Wyznawcami Chrystusa zostają politycy i celebryci.

Celebryci od Jezusa

Jednym z nowo ochrzczonych Koreańczyków jest piosenkarz Rain, próbujący także kariery aktorskiej w Stanach Zjednoczonych. W 2014 r. agencja reprezentująca 32-letniego wówczas gwiazdora potwierdziła informację o jego chrzcie. Autor płyt wydawanych przez słynnego Psy’a (twórcy hitu „Gangnam style”) od pewnego czasu spotykał się z aktorką Kim Tae-hee, praktykującą katoliczką. Jak jednak zapewniał, decyzja o przyjęciu chrztu wyniknęła z jego wewnętrznego przekonania, a nie z chęci wzięcia ślubu. Rain i Kim pobrali się dopiero w 2017 r.

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Reklama