Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Sosnowiec: Ordynator zmarł pod koniec dyżuru

Ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim zmarł w czwartek pod koniec 24-godzinnego dyżuru. 67-letni mężczyzna chorował wcześniej i leczył się na serce.

"To dla nas trudna i przykra sytuacja" - powiedział PAP dyrektor szpitala w Sosnowcu Artur Nowak.

Jak zaznaczył, zmarły nie był przeciążony dyżurami - pełnił je 2-3 razy w miesiącu. Dodał, że śmierć lekarza nie spowodowała zagrożenia dla pacjentów, odwołano jedynie trzy zabiegi planowe.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

  • nika
    12.01.2018 11:17
    Czy 24-godzinny dyżur nie jest przeciążeniem? Przecież nigdy z góry nie wiadomo, jak będzie przebiegał. Pomijam fakt, że u nas to permanentne. Ale gdyby popełnił błąd w tej 24-ej godzinie to odpowiadałby nawet karnie i nikt by nie pytał o jego kondycję psychofizyczną... To stanowczo MUSI ulec zmianie! Ciekawe, bo kolejni ministrowie zdrowia są lekarzami i każdy przyjmuje to jako oczywistość... Znajomi lekarze, którzy wyjeżdżają na zachód jako pierwszą korzyść wskazują wcale nie zarobki, tylko normalny czas pracy.
  • MarianNowak
    12.01.2018 11:27
    Odnośnie czasu pracy w Polsce, to zakaz handlu w niedzielę został przeforsowany mimo licznych zastrzeżeń natury ekonomicznej. Wszystko miało miejsce pod pozorem humanitarnej troski o dobro pracowników sektora handlu, którzy powinni móc skorzystać w ten dzień z odpoczynku. Na jaw wychodzi, że nowe prawo może nie tylko nie chronić praw pracowników do wolnych niedziel, ale co gorsza odbiera tysiącom z nich dotychczasowe prawo do wolnego w święta ustawowe, co wydawało się do tej pory niepodważalne. Zatem właściciele kiosków, cukierni, piekarni, lodziarni, czy placówek handlowych na dworcach nie będą musieli już, jak do tej pory, sami prowadzić w święta ustawowe działalności, ale mogą swobodnie zmusić do przyjścia pracowników. 13 dni, które wydawały się gwarantowanym czasem wolnym dla pracowników, stają się tym samym zagrożone

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy