Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Śpiewali "Cichą noc" w ośrodku aborcyjnym

Przykład Mary Wagner - która była wielokrotnie karana więzieniem za próby ratowania dzieci przed aborcją tuż przed jej dokonaniem - zachęcił, a nie odstraszył potencjalnych naśladowców. Przeciwnie: trzy grupy obrońców życia weszły 2 grudnia do ośrodków aborcyjnych w trzech stanach USA. Jedenastu z nich zostało za to aresztowanych. Jest wśród nich jeden ksiądz katolicki.

Szeroką relację z tych wydarzeń zamieścił serwis lifesitenews.com. Wynika z niej, że obrońcy życia weszli do placówek aborcyjnych w stołecznym Waszyngtonie oraz w stanach: Wirginia i Michigan. Wręczali czerwone róże i zachęcali matki, by nie zabijały swych dzieci.

Przed wejściem do kliniki w Waszyngtonie obecna była sama Mary Wagner. Do środka wszedł natomiast ks. Stephen Imbarrato - jedyny z aresztowanych, który jest katolickim kapłanem.

W West Bloomfield w stanie w Michigan obrończyni życia Patrice Woodworth zwróciła się do dwóch koleżanek, z których jedna oczekiwała na aborcję.

- Bóg kocha Ciebie i Twoje dziecko - powiedziała.

- Nie wierzę w Boga - odrzekła druga z kobiet.

- On Cię kocha, nawet jeśli w Niego nie wierzysz" - odpowiedział Patrice, która wraz z towarzyszami śpiewała m.in. kolędę "Cicha noc". 

Obrońcy życia zauważyli także parę - mężczyznę i kobietę - która najwyraźniej czekała na aborcję. Personel ośrodka zabrał obydwoje na zaplecze. Po chwili jednak wyszli stamtąd i opuścili placówkę. To znaczy, że być może udało się uratować jedno ludzkie istnienie.

Podobne akcje miały miejsce w trzech amerykańskich klinikach aborcyjnych we wrześniu - parę dni po ostatnim wyroku skazującym Mary Wagner. Dla ścisłości dodajmy, że nie jest ona ani pierwszą, ani jedyną obrończynią życia, która była więziona za próby ratowania dzieci i pomocy ich matkom. Jej mentorką jest inna Kanadyjka, Linda Gibbons. Szerzej o tym w tekście: Nie tylko Mary Wagner.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Reklama

 • TomaszL
  05.12.2017 18:43
  Czy dziwi kogoś, że chrześcijanie za głoszenie prawdy i publiczną modlitwę będą prześladowani? Nas to tez czeka, szczególnie gdy dziś większość z nas jest bierna wobec choćby aborcji eugenicznej.


  doceń 4
 • Krzysiek
  05.12.2017 19:26
  >>obrończynią życia, która była więziona za próby ratowania dzieci i pomocy ich matkom<<
  Piłat jako władza stwierdził, że Jezus jest niewinny - ale skoro opinia publiczna chce jego śmierci, zgodził się na jej wykonanie.
  Współcześni władcy także twierdzą, że nie można zabijać dzieci - ALE skoro opinia publiczna i uliczna naciska, zezwala prawem stanowionym na zabijanie tychże dzieci.
  doceń 4
 • WJR
  05.12.2017 19:34
  Przestańcie używać słowa "klinika" na placówki aborcyjne! Podwójny błąd: nieprawidłowe tłumaczenie słowa "clinic", które nawet po angielsku nie powinno być zastosowane.
  doceń 5

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy