Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Ewakuacja jarmarku w Poczdamie. Policja znalazła ładunek wybuchowy

W śródmieściu Poczdamu znaleziono w piątek ładunek wybuchowy bądź zapalający, co spowodowało konieczność ewakuacji okolicznego terenu. Jak informuje policja, saperzy rozbroili już ładunek.

Według niemieckich mediów podczas unieszkodliwiania ładunku słychać było huk. Okoliczności zdarzenia są na razie nieznane. Nie wiadomo, czy incydent miał podłoże terrorystyczne.

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że przyczyną alarmu była paczka pozostawiona przed apteką. W paczce znajdowała się "niebezpieczna substancja". Policjanci mówili o "niekonwencjonalnym urządzeniu wybuchowym lub zapalającym" - podała agencja dpa, dodając, że w ten sposób określa się często bombę.

Właściciel apteki powiedział, że z paczki wystawały "śmieszne druty".

Policja ewakuowała okoliczny teren, w tym także jarmark i sklepy.

Rok temu na jarmarku w Berlinie doszło do zamachu, w którym zginęło 12 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. W tym roku jarmarki świąteczne znajdują się pod szczególną ochroną policji. Wjazd na teren jarmarków chroniony jest za pomocą betonowych zapór, więcej jest też patroli policji w mundurach i cywilu.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

 • MBTM
  01.12.2017 18:06
  A w zacofanym polskim ciemnogrodzie na jarmarkach świątecznych tylko zimne ognie. A przepraszam, w Niemczech nie ma już "świątecznych" jarmarków, są "zimowe" jarmarki by nie obrazić obywateli Niemiec którzy śniegu za młodu nie widzieli.
  doceń 9
 • mee...
  01.12.2017 21:48
  Zapach grzanego wina i grochowki z kuchni wojskowej zmieszane z lakociami i wata cukrowa...przyodziane tysiacami lampek kolorowych...wolno posuwajacym sie radosnym i skolowanym zapachami swiatecznymi tlumie...Amerykanin, Afrykanczyk i Mexykanin - znalezli dzban po ktorego potarciu wyskoczyl duch i powiedzial: spelnia kazdemu z was jedno zyczenie:) ...Afrykanczyk mowi: chem zeby wszyscy moi bracia wrocili do Afryki...Mexykanin to samo: chcem zeby moi bracia wrocili do Mexyku. Amerykanin pyta sie ducha; Afrykanczycy wrocili do Afryki? duch mowi, tak wrocili wszyscy, a Mexykanie? Tak wrocili wszyscy...to ja w takim razie poprosze pepsi-cole.
  doceń 2
 • mee...
  02.12.2017 21:24
  Dzialo sie we Flensburgu i...dzialo sie w filmie...pane havranek, to se ne vroci
  doceń 1

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy