• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Recenzje

  dodane 30.11.2017 00:00

  Książki

  Dar włoskiego księdza

  Ksiądz Roberto Saltini pochodzi z Florencji. Od prawie 40 lat mieszka w Polsce. Przybył tu jako lekarz, ale przede wszystkim jako focolarino – osoba konsekrowana w Ruchu Focolari. Kapłan od 2004 r. posługuje jako rekolekcjonista, spowiednik, wykładowca. Jak pisze we wstępie do tego zbioru homilii bp Piotr Libera, ks. Roberto „karmi nas tym, czym sam żyje”. A żyje przykazaniem miłości wzajemnej – nowym przykazaniem Jezusa. Chodzi o taką miłość, która nie tylko kieruje się ku bratu, ale od niego do nas powraca, a to odzwierciedla styl życia samej Trójcy Świętej. Wielkie? Czytelnik przekona się, że całkiem zwyczajne…

  Dobromiła Salik

  Rozbijanie baniek

  Już dawno zróżnicowanie opinii, będące przecież warunkiem niezbędnym sensownej debaty, przestało być potrzebne zarówno nadawcom, jak i odbiorcom – pisze we wstępniaku Piotr Legutko. Żyjemy dziś w „bańkach informacyjnych”, a media służą nam raczej do utwierdzania się w poglądach niż do ich weryfikowania. Czy chroni to przed hejtem? Bynajmniej, ciągle bowiem mamy do czynienia z „nawalaniem na mieszkańców sąsiedniej bańki”. Na szczęście „Forum Dziennikarzy” jest jednym z miejsc, gdzie próbuje się te bańki rozbijać. W najnowszym numerze znajdziemy m.in. rzeczowe rozmowy o Polsce, wolności mediów i manipulacji.

  Szymon Babuchowski

  Płyty

  Bujanie w obłokach

  Spadła z obłoków. Był taki serial. Nie, nie o Lidce Pospieszalskiej. O niej jest płyta. O jej fascynacjach, marzeniach, pragnieniach. O skakaniu z chmury na chmurę. O zachwycie nad światem. Lidka ma swój „lot”. Jej aksamitny, pastelowy i trudny do podrobienia głos znany jest od lat, ale dopiero gdy przed dekadą wydała album „Inaije”, podbiła serca Polaków.

  Na albumie „Podróże na chmurze” Lidka idzie swoją drogą. „Kto pragnie ze mną iść, w zielonym cieniu drzew, gdzie szumi zdrój i liść, gdzie dzwoni śmiech i śpiew” – cytuje jak z nut Szekspira i od razu odpowiada: „Niech śpiewa!”.

  Marcin Jakimowicz

  Bóg miał do niego słabość

  Dlaczego Bóg miał słabość do pasterza, którego wypatrzył na polach betlejemskich? Dlaczego pozwalał, by Jego rodzony Syn, oczekiwany przez wieki Mesjasz, nazywany był Synem Dawida? Kto opowie o tym z błyskiem w oku i prawdziwą pasją? Maciej Wolski – organizator wydarzenia „Serce Dawida”. To cykl konferencji odpowiadających na pytania: dlaczego Dawid jest jedyną postacią, o której Biblia mówi: „to był człowiek według Bożego serca” i co w tym pasterzu rozbrajało Boga? Płytę zamówisz, pisząc na adres: dommodlitwy@warszawa24.org.

  Marcin Jakimowicz

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół