• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • "On zachowuje się jak obca agentura; powinien bronić Polski"

  PAP

  dodane 15.11.2017 08:50

  Donald Tusk zachowuje się jak obca agentura, powinien bronić Polski - w ten sposób lider Kukiz'15 Paweł Kukiz skomentował wpis szefa Rady Europejskiej na Twitterze nt. Marszu Niepodległości. Jak ocenił, wpis Tuska to "medialna katastrofa".

  Kukiz był pytany w środę w TVN24 o wpis na Twitterze szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, który napisał: "W dalekiej Azji spotkania z przywódcami USA, Chin, Indii, Kanady, Japonii i ASEAN. W kuluarach także pytania o Polskę w związku z marszem narodowców. Bez złudzeń: reputacyjna katastrofa. Może nie wszyscy się tym przejmują, ale ja tak".

  Zdaniem Kukiza wpis Tuska to "medialna katastrofa". "To jest człowiek, który mógłby wykorzystać swoją pozycję w Europie, w świecie, on ma wręcz obowiązek bronienia Polski" - przekonywał lider Kukiz'15.

  "Te hasła, które pojawiły się na Marszu Niepodległości, to skandal i rzecz niedopuszczalna, natomiast wchodzenie w taką retorykę, czy w grono tych osób, które potępiają Polskę, czy jakby transponują te kilka marginalnych zdarzeń na cały marsz, to jest wręcz coś z pogranicza zdrady (...). Tusk zachowuje się jak jakaś obca agentura, powinien bronić Polski" - przekonywał Kukiz.

  Na pytanie, czy jest wystarczająca reakcja polskich władz ws. rasistowskich haseł na Marszu Niepodległości, odparł: "Wystarczająca będzie wówczas, kiedy zobaczę te osoby, które dopuściły się tak haniebnych czynów za kratkami". Zaznaczył, że to powinien ocenić sąd i prokuratura, ale "z całą pewnością nie powinno to pozostać bezkarne".

  "Mam tutaj ogromne pretensje do polskiej policji, do władz, do tych zwierzchników, którzy w sposób rzetelny nie podeszli, nie przyglądali się organizacji tego marszu" - powiedział Kukiz.

  Pytany, czy popiera postulat delegalizacji ONR, odparł, że nie popiera ONR i "jeżeli ONR zrobi jeszcze jeden krok i zbliży się jeszcze bardziej do tego ONR-u przedwojennego, to z cała pewnością powinien zostać zdelegalizowany". Jak ocenił, zarówno ONR, jak i Antifa "idą w stronę bojówek terrorystycznych".

  Marsz Niepodległości zorganizowały w sobotę w Warszawie środowiska narodowe; według komendanta głównego policji nadinsp. Jarosława Szymczyka brało w nim udział ok. 60 tys. osób. Oburzenie w mediach, wśród zagranicznych komentatorów i polityków opozycji wywołały niektóre prezentowane tam transparenty, m.in. "Europa będzie biała albo bezludna", "Biała Europa braterskich narodów". W trakcie marszu uczestnicy odpalali świece dymne, race i petardy.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Do Kukiza!
   15.11.2017 09:09
   Widzę, że nasz poseł obywatelski, proponuje zastępcze tematy a pytany o meritum unika odpowiedzi. Paweł zapisz się w końcu do PiS-u i skończ tą farsę. W kampanii wyborczej trąbiłeś o JOW-ach, teraz kiedy na najniższym szczeblu samorządowym są one likwidowane nawet się o tym nie zająknąłeś. Kończ Waszmość ten cyrk.
   doceń 14
  • Gosc
   15.11.2017 09:42
   "Tusk zachowuje się jak jakaś obca agentura, powinien bronić Polski"

   A co w tym nowego? Robi to od zawsze.
   doceń 18
  • 1
   15.11.2017 12:10
   tak jakby te transparenty nazistwskie niesli ludzie Tuska a nie Kaczynskiego.A Policja zamiast je zlikwidowac likwidowala kontrmanifestujach
  • gosc
   15.11.2017 12:13
   Tusk i cała targowica POwska powinna być ukarana za zdradę Polski.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół