Nowy numer 13/2024 Archiwum

Razem

Słowa z Dziejów Apostolskich o jednomyślności na modlitwie stają się coraz częściej pobożną metaforą. Na „Sercu Dawida” stały się ciałem.

Razem. Byliśmy razem. Oj, jak brakowało mi w ostatnich miesiącach tego słowa! Jak bardzo brakuje go Kościołowi nad Wisłą. Staliśmy się podejrzliwi, węszący, nieufni, udowadniający na każdym kroku swoje racje. Słowa z Dziejów Apostolskich o jednomyślności na modlitwie stają się pobożną metaforą. Na „Sercu Dawida” stały się ciałem. Dzięki Bogu.

Byliśmy razem. Wspólnie się modliliśmy, w czasie poruszających konferencji mniej lub bardziej dyskretnie ocieraliśmy łzy, uwielbialiśmy Tego, którego Imienia Izrael nie odważa się wymówić, błogosławiliśmy sobie nawzajem. Szukaliśmy tego, co łączy, a nie tego, co dzieli.
Staliśmy w jednym rzędzie, nie wybiegaliśmy przed szereg. Razem. Biskupi, kapłani, osoby konsekrowane, świeccy z wielu polskich wspólnot, protestanci, katolicy, żydzi mesjańscy. Nasłuchiwaliśmy tego, co mówi dziś Duch do Kościoła w Polsce.
Tak, tegoroczne "Serce Dawida" było dla mnie przede wszystkim mostem. Bardzo mi tego brakowało...

Było też dla wielu lekcją pokory. Jezus zasiadł „na tronie swego praojca Dawida”. Co to znaczy? Dawid musiał zejść z tronu, by mógł usiąść na nim Mesjasz.
Myślę, że w czasie konferencji wielu mówców, liderów wspólnot, kapłanów w pokorze zeszło z tronu po to, aby mógł na nim zasiąść Król Królów. Zwycięzca. Lew z pokolenia Judy. Ten wyświetlany na ekranie obraz zapamiętam na długo.

Tak trzymać!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza