• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • PiS już z prawie trzy razy większym poparciem niż PO

  PAP

  dodane 13.10.2017 15:44

  Na początku października na PiS (wraz z Solidarną Polską i Polską Razem) zagłosowałoby 47 proc. badanych, deklarujących udział w wyborach; PO otrzymałaby 16 proc., Kukiz'15 - 8 proc., próg wyborczy przekroczyłaby jeszcze Nowoczesna z 6 proc. poparciem - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

  PSL otrzymałoby 3 proc. głosów a partie: SLD, Partia Razem, Wolność Janusza Korwin-Mikkego po 2 proc.

  W porównaniu do sondażu z września poparcie dla PiS wzrosło o 3 punkty proc. CBOS podaje, że "od początku lipca br. poparcie dla rządzącego ugrupowania zwiększyło się o 9 punktów, rosnąc systematycznie z miesiąca na miesiąc o 2-4 punkty procentowe; to najlepsze notowania PiS nie tylko po wyborach, ale w ogóle w historii tego ugrupowania".

  Poparcie dla PO zmniejszyło się w październiku o 3 punkty proc. CBOS podaje, że "od lipca notowania najsilniejszego ugrupowania opozycyjnego obniżyły się o 6 punktów, przez ten czas partia Grzegorza Schetyny traciła w kolejnych sondażach systematycznie po 2-3 punkty procentowe"

  W październiku notowania Kukiz'15 nie zmieniły się, podobnie jak notowania Nowoczesnej. CBOS podaje, że "już od dwóch miesięcy notowania obu partii nie zmieniają się".

  Głosowanie na PSL zadeklarowało w październiku o 2 punkty proc. mniej niż w ubiegłym miesiącu. O 1 punkt proc. zmniejszyło się poparcie dla SLD. Notowania Partii Razem nie zmieniły się, a na ugrupowanie Wolność Janusza Korwin-Mikkego zagłosowałoby o 1 punkt proc. więcej badanych niż we wrześniu.

  Tak, jak w poprzednim miesiącu, również w październiku 12 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć" na pytanie, na które ugrupowanie zagłosowaliby w wyborach.

  Udział w wyborach parlamentarnych zadeklarowało w październiku 70 proc. respondentów (1 punkt proc. więcej niż we wrześniu). Pójście do urn wykluczyło 16 proc. badanych (o 2 punkty proc. mniej niż poprzednio), a 14 proc. (o 1 punkt proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu) nie było zdecydowanych w kwestii uczestnictwa w głosowaniu.

  CBOS przeprowadził sondaż w dniach 5–12 października 2017 roku na liczącej 948 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. Grupa zdecydowanych wziąć udział w wyborach liczyła 667 osób.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: CBOS, PAP, PARTIE, SONDAŻ

  Zobacz także

  • Grom
   13.10.2017 23:05
   Trudno by ktoś rozumny popierał swoich wrogów! A PO i N wszystko robią co nie trzeba (donosicielstwo na Polskę), a nic nie robią co powinni (żadnego programu pozytywnego). Sam nie wiem dlaczego się zapędzili w ten kozi róg? Czy to sprawa przywódców partii opozycyjnych czy raczej sprawa ideologii, która wyprała ich mózgi z rozsądku. To jest tak żenujące i żałosne, że kazdy nowy pomysł jest bardziej kretyński od poprzedniego. Może ktoś stworzy nową partię opozycyjna od głowy? Przecież w PO znam jeszcze grupkę myślących...
  • Gość
   14.10.2017 09:56
   Najbliższe wybory to będą samorządowe. Myślę, że na prezydenta Warszawy i dla dobra Warszawy skompromitowana Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna jednak ponownie kandydować. Dzięki temu inni kandydaci będą mieli większą szansę wygrać...
  • MBTM
   14.10.2017 16:01
   PiS zawsze w sondażach miał o kilka procent mniej niż w wyborach. Niech ruszy jeszcze pełną parą wraz z efektami program mieszkanie+ i 60% jest ich. Opozycja może wyjechać.
  • Stefan1
   14.10.2017 20:43
   Czy Wy jesteście mądrzy? CBOS to takie cuś rządowe które jak rząd chce tak się wykazuje. Inną sprawą jest niepoważne podchodzenie do sondażu ludzi - w tym mnie. Takich sondażowni kilka dzwoni do tych których mają już spisanych jako tych "prawdomównych" W tym CBOS który regularnie co 3-4 miesiące mnie pyta a ja mówię "PI tylko PIS" by po rozłączeniu pękać ze śmichu.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół