Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Dwaj więźniowie uciekli z obiadu z papieżem

Wyszli na obiad z papieżem i ślad po nich zaginął. Dwaj więźniowie, biorący udział w niedzielę 1 października w obiedzie z Franciszkiem w czasie jego wizyty w Bolonii, zbiegli z bazyliki św. Petroniusza, gdzie odbywało się to spotkanie i przepadli bez wieści.

Na obiad zaproszono około tysiąca osób, głównie bezdomnych i podopiecznych miejscowej Caritas oraz innych organizacji dobroczynnych. Było też dwudziestu więźniów z zakładu karnego w Castelfranco Emilia koło Modeny, wśród nich dwaj mężczyźni odbywający łagodny wyrok, którzy znani jednak byli ze skłonności do ucieczki. Nie zasiedli oni do stołu wraz z papieżem Franciszkiem, lecz od razu oddalili się z miejsca spotkania.

Sprawa wyszła na jaw po wizycie policji w kurii biskupiej, która była organizatorem obiadu w bolońskiej bazylice.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

 • PTaraski
  12.10.2017 16:05
  Dodajmy, że niestety ten "obiad" był w samej katedrze:(
  doceń 25
 • Pańcia
  12.10.2017 16:16
  Każdy by zwiał na ich miejscu :) Idealna okazja. Kogo obchodzi obiad z papieżem, skoro potem trzeba wrócić do celi :)
  doceń 7
 • gość3
  12.10.2017 21:54
  Co to za zwyczaje zapanowały - obiady z papieżem w ...katedrze! . Czy godzi się zamieniać świątynie, czyli miejsca konsekrowane na jadłodajnie?
  doceń 9
 • Stan Poznań
  12.10.2017 22:29
  Dziwi mnie, że z bazyliki robi się restaurację, zaprasza imigrantów (muzułmanów), więźniów itp. Czy nie ma innej salki na tego rodzaju spotkania biesiadne? "Dom mój jest domem modlitwy"...papież czasem nieźle zaskakuje...
  doceń 11

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy