Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Rząd premier Szydło ma najwyższe poparcie w swej historii

We wrześniu do zwolenników rządu zaliczało się 43 proc. badanych; zadowolenie z premier Beaty Szydło deklarowało 52 proc. ankietowanych; 53 proc. pozytywnie oceniło politykę gospodarczą - wynika z badania CBOS. Opinie o rządzie są najlepsze od początku jego funkcjonowania - podkreśla ośrodek.

We wrześniu do zwolenników rządu zaliczało się 43 proc. respondentów (o 2 punkty procentowe więcej niż w sierpniu). Przeciwników obecnej ekipy rządowej jest 30 proc.(spadek o 4 punkty). Obojętność wobec rządu, tak jak miesiąc temu, wyrażało 24 proc. ankietowanych.

Polepszyły się też notowania Beaty Szydło jako szefowej rządu. Zadowolenie z tego, że stoi ona na czele rządzącego gabinetu wyraża 52 proc. badanych (od sierpnia wzrost o 6 punktów procentowych). Niezadowolonych jest 37 proc. respondentów (spadek o 2 punkty). 11 proc. badanych nie miało w tej sprawie zdania.

Lepsze niż miesiąc temu są także oceny polityki rządu w sferze gospodarki. Perspektywy poprawy sytuacji gospodarczej w wyniku podejmowanych przez rząd działań dostrzega 53 proc. ankietowanych (wzrost o 4 punkty procentowe). Sceptycznie odnosi się do tego 37 proc. respondentów (spadek o 2 punkty). Niezdecydowanych było 10 proc. respondentów.Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" (328) przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face to face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 7-14 września 2017 roku na liczącej 985 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

 • Fryderyk
  20.09.2017 08:29
  Poparcie Polaków dla rządu Beaty Szydło przypomina mi, jako żywo, poparcie Polaków dla działań Edwarda Gierka. Niemcy zapłacą (?) za długi, które ten rząd pozaciąga. Polacy to naród autodestrukcyjny, istniejący wyłącznie dzięki nieskończonemu miłosierdziu Opatrzności Bożej.
 • partia u władzy
  20.09.2017 10:10
  "Jacek Kurski podczas powrotu z festiwalu w Opolu miał wypadek. Nikomu z uczestników nic się nie stało. Świadkowie zdarzenia relacjonują, że po zdarzeniu prezes TVP schował się w lesie." Rzepa
  doceń 1

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy