• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Czy USA zaatakują Koreę Północną? Trump odpowiada

  PAP

  dodane 03.09.2017 18:50

  Pytany przez dziennikarzy, czy USA zaatakują Koreę Płn. po jej najnowszej próbie nuklearnej, prezydent Donald Trump odparł: "Zobaczymy". Napisał też na Twitterze, że USA mogą zerwać wymianę handlową z państwami, które prowadzą interesy z Pjongjangiem.

  Wcześniej w niedzielę prezydent skrytykował ugodową politykę Korei Południowej wobec Pjongjangu i napisał na Twitterze: "Oni rozumieją tylko jedno!".

  "Korea Północna jest państwem zbójeckim, które stało się wielkim zagrożeniem i źródłem zakłopotania dla Chin" - napisał Trump, dodając, że Pekin "próbuje pomóc, ale z niewielkim powodzeniem". Chiny są największym partnerem handlowym Korei Północnej.

  AP podkreśla, że jest to pierwsza próba nuklearna, z którą musi sobie poradzić administracja Trumpa; inne agencje podkreślają, że dziwne jest, iż mimo powagi sytuacji prezydent komentuje test broni nuklearnej na Twitterze.

  Sekretarz stanu Rex Tillerson prowadzi w niedzielę rozmowy z szefami dyplomacji państw azjatyckich, a minister finansów USA Steve Mnuchin poinformował wcześniej, że przygotowuje projekt nowego "pakietu sankcji" wymierzonych w Koreę Płn., i dodał, że rekomenduje prezydentowi całkowite zablokowanie sankcjami wymiany handlowej z Koreą Północną.

  Północnokoreańskie media podały w niedzielę, że "całkowitym powodzeniem" zakończyła się przeprowadzona przez Pjongjang próba bomby wodorowej przeznaczonej do instalowania na międzykontynentalnych pociskach balistycznych (ICBM). Kilka godzin wcześniej odnotowano silne wstrząsy sejsmiczne na terytorium Korei Północnej.

  arch.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Jan Roncalli
   03.09.2017 19:25
   Cyber-atak Korei Północnej na polskie banki należałoby w tym kontekście uważać za odwrócenie uwagi od aktywności Rosji w regionie. Odpowiedź na prowokację może być tylko jedna. Współpraca z Chinami, Rosją i Assadem w celu wywarcia presji na reżim w Pyongyang. SzOW z racji jeszcze tajnej współpracy wojskowej po przyłączeniu Indii i Pakistanu staje się coraz większym zagrożeniem dla tzw. wolnego świata i sprawdzianem dla interoperacyjności wojsk NATO, które w ramach WPZiB słusznie przez Trumpa są uważane za potrzebne do wzięcia odpowiedzialności państw UE za swoje bezpieczeństwo, na które wpływa całokształt wewnętrznych relacji społecznych i potencjalnych działań wywrotowych ze strony mafii i sekt ideologicznych prowadzonych w ramach 4 generacji wojen. Do równoważenia Rosji w regionie wg Kissingera jest potrzebne równoważenie Niemiec w UE, co wpłynie na wzmocnienie wspólnoty interesów w ramach UE i osłabienie presji ze strony Moskwy i jej partnerów.
  • mee...
   03.09.2017 22:35
   ...no I Chiny maja problem, bo albo bolszewicy zdradza bolszewicka albo Chiny straca amerykanski rynek zbytu na swoje badziewie...nie nadaremno tez w niemczech plakano gdy Clinton przegrala;)
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół