• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • W poniedziałek ropocznie się nowy rok szkolny. Kiedy będą ferie i dni wolne?

  PAP

  dodane 03.09.2017 07:55

  Rok szkolny 2017/2018 rozpocznie się 4 września, potrwa do 22 czerwca. Sprawdź kiedy w twoim województwie uczniowie bedą mieli ferie zimowe i świąteczne!

  Data rozpoczęcia roku szkolnego wynika z rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego. Zapisano w nim, że nowy rok zaczyna się zawsze 1 września. Wyjątkiem od tej zasady są sytuacje, kiedy 1 września wypada w piątek, sobotę lub niedzielę; wtedy uczniowie wracają do szkoły w pierwszy dzień roboczy po weekendzie - w tym roku 4 września.

  Kalendarz roku szkolnego 2017/2018 przewiduje m.in. dwie dłuższe świąteczne przerwy w nauce: zimową (na Boże Narodzenie) od 23 grudnia do 1 stycznia oraz wiosenną (na Wielkanoc) od 29 marca do 3 kwietnia.

  Dwutygodniowe ferie zimowe przewidziane są w czterech terminach: od 13 do 28 stycznia wypoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego; od 20 stycznia do 4 lutego - z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego; od 27 stycznia do 11 lutego - z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego; od 10 do 25 lutego - z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego.

  Egzamin gimnazjalny przeprowadzony będzie w dniach 18-20 kwietnia. 18 kwietnia uczniowie będą rozwiązywać test z wiedzy humanistycznej, 19 kwietnia - z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a 20 kwietnia - z języka obcego nowożytnego. Drugi termin egzaminu, dla tych gimnazjalistów, którzy nie będą mogli go zdawać w kwietniu, wyznaczono w dniach 4-6 czerwca.

  Maturzyści rok szkolny zakończą 27 kwietnia.

  Egzaminy maturalne rozpoczną się 4 maja. Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 23 maja, ustnych - do 25 maja.

  Egzaminy pisemne będą przeprowadzane rano - początek o godz. 9. i po południu - początek o godz. 14.

  Sesja maturalna rozpocznie się 4 maja rano od egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego samego dnia po południu przeprowadzony będzie egzamin z polskiego na poziomie rozszerzonym.

  7 maja rano przeprowadzony zostanie egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, a po południu - z języka łacińskiego i kultury antycznej.

  Na 8 maja zaplanowano egzamin z języka angielskiego (rano egzamin na poziomie podstawowym, po południu na poziomie rozszerzonym). W przypadku egzaminów z innych języków obcych dwa poziomy także będą przeprowadzane jednego dnia.

  Egzamin z języka niemieckiego będzie 15 maja, z języka rosyjskiego - 17 maja, z języka francuskiego - 18 maja, z języka hiszpańskiego - 21 maja, z języka włoskiego - 22 maja, a z języków mniejszości narodowych (białoruskiego, litewskiego i ukraińskiego) i języków regionalnych (kaszubskiego i łemkowskiego) oraz z historii muzyki i wiedzy o tańcu - 23 maja.

  9 maja rano uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym, po południu - z filozofii; 10 maja: rano - z biologii, po południu - z historii sztuki; 11 maja: rano - z wiedzy o społeczeństwie, po południu - z informatyki; 14 maja: rano - fizyki, po południu - z geografii; 16 maja: rano - z chemii, po południu - z historii.

  Termin egzaminów pisemnych z poszczególnych przedmiotów zdawanych w językach obcych przez abiturientów klas dwujęzycznych wyznaczono na 23 maja.

  Szczegółowy kalendarz dotyczący ustnych egzaminów maturalnych ustalają szkolne komisje egzaminacyjne. Centralna Komisja Egzaminacyjna zdecydowała tylko, że od 9 do 22 maja przeprowadzone mają być egzaminy z języka polskiego, języków mniejszości narodowych oraz z łemkowskiego i kaszubskiego. Od 7 do 25 maja mają być przeprowadzone egzaminy z języków obcych nowożytnych.

  Dodatkowe terminy pisemnych i ustnych egzaminów maturalnych wyznaczono na dni od 4 do 20 czerwca.

  Maturalne egzaminy poprawkowe pisemne przeprowadzone będą 21 sierpnia, a poprawkowe ustne w dniach 21-22 sierpnia.

  Dodatkowo do 30 września dyrektor szkoły ma obowiązek poinformować o dodatkowych dniach wolnych od zajęć lekcyjnych. Ich liczba jest różna dla poszczególnych typów szkół i wynosi: do 8 dni w szkole podstawowej i gimnazjum, do 10 dni w liceum ogólnokształcącym i technikum, do 6 dni w szkole branżowej I stopnia. Najczęściej szkoły decydują, by dniami wolnymi były dni egzaminów wewnętrznych i rekolekcji.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Ania
   03.09.2017 08:46
   Egzamin gimnazjalny?
  • Gość
   03.09.2017 12:10
   Nauczyciele mają 4 miesiące urlopu i wszystkie soboty wolne, a jeszcze żądają dla siebie przywilejów emerytalnych. "Nadzwyczajna kasta ludzi"...
  • Gość
   03.09.2017 13:04
   Teraz to nie wiadomo kiedy i co spotka uczni. Tak źle rządzących przy wsparciu kleru jeszcze nie było.
  • Gość
   03.09.2017 14:29
   nic tylko być nauczycielem a jeszcze zawsze źle, by dzieci były przygotowane nie miały problemów i w ogóle nie przychodziły do szkoły to by było najlepsze rozwiązanie dla nauczycieli w tych czasach
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół