• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Stop nierównemu traktowaniu kobiet w sporcie!

  dodane 09.08.2017 14:26

  Uwagi na marginesie sprawy dyskryminacji kobiet w Polsce w związku z różnicą wieku emerytalnego.

  Śledząc informacje medialne dotyczące rzekomej dyskryminacji kobiet w Polsce w związku z różnicą wieku emerytalnego, jakiej to dopatrują się unijni komisarze, mam pewne przemyślenia, o których należałoby niezwłocznie poinformować Komisję Europejską.

  Spostrzeżenia moje dotyczą jawnej dyskryminacji kobiet na odbywających się mistrzostwach świata w lekkiej atletyce. Otóż, skoro rekord świata w skoku o tyczce należy do Serhieja Bubki i wynosi 6 m i 14 cm, to jakże jawną dyskryminacją kobiet jest to, że wysokość, jaką mają do przeskoczenia kobiety, jest na poziomie znacznie niższym niż 5 m i 6 cm (to rekord świata Jeleny Isinbajewy).

  Nierówne traktowanie kobiet podczas zawodów skoku o tyczce to tylko jeden wielu z przykładów nierównego traktowania kobiet na mistrzostwach świata w lekkiej atletyce. A co z biegami, rzutami i całą resztą dyscyplin sportowych?

  To, co piszę, to oczywiście ironiczne spojrzenie na totalny zanik logicznego myślenia wśród wysokich komisarzy Unijnych. Jest wiele pomysłów na reformowanie otaczającej nas rzeczywistości, w tym UE. Wydaje mi się, że trzeba po prostu zacząć logicznie myśleć, a okaże się, że w wielu sprawach nie będzie żadnych, nawet najmniejszych problemów. Problemu nie byłoby również z „aferą" o wieku emerytalnym w Polsce, gdyby komisarze Unijni po prostu zaczęli logicznie myśleć, czego im z całego serca życzę.

  Dezydery

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Wybrane dla Ciebie

  • Gość
   10.08.2017 11:00
   To jak kieruje Komisja Europejska UE nie jest już śmieszne a w mojej ocenie jest groźne. Jest szereg przykładów, gdzie zupełnie bezzasadnie dławi się i dusi rozwiązania krajowe aby podporządkować kraj rządowi światowemu. Na naszych oczach buduje się podwaliny pod rząd światowy. Były także wypowiedzi przywódców duchowych wielu religii aby papież był takim światowym przywódcą duchowym oczywiście przy zachowaniu równego traktowania wszystkich religii. To wszystko może ułożyć się z czasem w jedną całość, świadome budowanie zupełnie świeckiego człowieka, który może sobie wybierać towar w supermarkecie, ale ma płacić podatki, za wodę, za powietrze i faktycznie stanie się niewolnikiem. Brak wiary w Jezusa Chrystusa na naszych oczach może stać się powszechny. Biblia to opisuje jako początek końca świata. Oczywiście nikt nie wie jak długo ten koniec będzie trwał ale lepiej wiedzieć co jest fundamentem i trwać przy Jezusie bez względu na to co się będzie działo.
  • Ale mężczyźni żyją króce
   11.08.2017 08:18
   Panie redaktorze logicznie myśląc to kobiety średnio żyją znacznie dłużej od mężczyzn tak więc to mężczyźni powinno przechodzić wcześniej na emeryturę bo krócej żyją i krócej pobierają świadczenia. A tak wychodzi (tylko do zobrazowanie) że przykładowo kobieta pracuje 40 lat a emeryturę pobiera 20, mężczyzna pracuje 45 a że żyje 5 lat krócej to emeryturę pobiera tylko 10 lat. Panie redaktorze jak to Pan napisał wystarczy logicznie myśleć. PS - jestem za równym wiekiem mężczyzn i kobiet.
  • Gość
   11.08.2017 09:59
   Najbardziej dyskryminujące jest dopuszczenie do zawodów kobiecych mężczyzn, po tzw. zamianie płci, jak to ma miejsce w niektórych sportach ostatnio, np. bieganiu. Taki mężczyzna, który stał się "kobietą" wedle własnej deklaracji, wygrywa potem wszystkie zawody, i na nic zdają się genderowo niepoprawne protesty zawodniczek.
  • GośćAdam
   11.08.2017 15:19
   No, logika. Mężczyzna przebiegł maraton w szybszym tempie - więcej zarobił, więcej oddał podatków, więc może wcześniej odpoczywać i czekać aż dobiegnie kobieta. Wtedy emerytury będą równe.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół