• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Polacy będą mogli spotkać się z parą książęcą w Warszawie

  PAP

  dodane 16.07.2017 08:37

  Polacy będą mogli spotkać parę książęcą Cambridge Williama i Kate w poniedziałek podczas ich spaceru po Krakowskim Przedmieściu w Warszawie - zapowiada szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak dodał, Kate i William przejdą od Pałacu Prezydenckiego pod pomnik Adama Mickiewicza po godz. 15.

  "To jest wizyta przyjaźni i szacunku, ponieważ para książęca odwiedza Polskę nie z misja polityczną, bo ona nie prowadzi bieżącej brytyjskiej polityki. To raczej wyraz dobry relacji polsko-brytyjskich" - powiedział szef gabinetu prezydenta.

  "Cieszymy się, że to właśnie Polska, Warszawa, Gdańsk, a później Berlin, są tymi dwoma kierunkami europejskiej wizyty pary książęcej Cambridge w Europie, że wybór padł właśnie na te dwa państwa" - podkreślił.

  Szczerski uważa, że będzie to wizyta, która pokaże Polskę po raz kolejny na arenie międzynarodowej. "Po udanej wizycie prezydenta Donalda Trumpa mamy drugie duże wydarzenie medialne w lipcu. Polska pokaże się przy okazji tej wizyty światu, bo wiadomo, że zainteresowanie wizytą pary książęcej Cambridge jest ogromne, więc obrazki z Polski znowu obiegną cały świat" - mówił minister.

  "Polacy będą mogli spotkać parę książęcą podczas spaceru po Krakowskim Przedmieściu" - powiedział Szczerski. Jak zapowiedział, Kate i William przejdą od Pałacu Prezydenckiego pod pomnik Adama Mickiewicza po godz. 15 w poniedziałek.

  Para książęca wraz z dziećmi przybędzie do Warszawy w poniedziałek wczesnym popołudniem, William i Kate zostaną podjęci przez parę prezydencką Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę w Pałacu Prezydenckim. Ok. godz. 15.15 zaplanowano spacer po Krakowskim Przedmieściu. Obie pary książęca i prezydencka udadzą się potem do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkają się z weteranami.

  Para książęca weźmie też udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire. Wieczorem odbędzie się przyjęcie, na którym książę William wygłosi przemówienie.

  W Warszawie William i Kate wraz z dziećmi zamieszkają w Belwederze. Drugi dzień wizyty w Polsce spędzą w Gdańsku.

  Wizyta zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencka. Następnie Kate i William udadzą się do Berlina.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Reklama

  • pokorny sympatyk PIS
   16.07.2017 13:13
   Proszę drogi Książe o spotkanie ze mną w pierwszej kolejności, bo jestem z pierwszego sortu i mi się to należy gdyz reprezentuję interesy suwerena.
  • Jacek
   16.07.2017 19:36
   Pokorny sympatyku PIS. Wyczuwam sarkazm i kpiny w twoim poście. Kto ci broni iść jutro na Krakowskie Przedmieście i spotkać parę książęcą. Nie potrzebne są żadne petycje, podparte tym, że masz np. "horom curke". W Rzeczpospolitej mamy wolność i równość, więc skorzystaj z tego i idź pozdrów Kate i Williama. Tylko proszę wyzbądź się POGARDY. Nie gardź innymi, nawet głupszymi od ciebie.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół