Nowy numer 17/2018 Archiwum

Premier: Rozpoczynamy dyskusję nad możliwością realizacji drogi do każdego domu

Dzisiaj rozpoczynamy dyskusję nad możliwością realizacji drogi do każdego domu w Polsce, a nie tylko tam, gdzie mieszkają działacze Platformy Obywatelskiej - mówiła w środę w Sejmie premier Beata Szydło tuż przed głosowaniem wniosku o odrzucenie projektu ws. Fundusz Dróg Samorządowych.

Premier podkreśliła, że dziś jest ten moment, w którym można rozważać wprowadzenie programu Funduszu Dróg Samorządowych.

"To jest rzecz dyskusji i rzecz wyboru, to jest rzecz dyskusji, czy chcecie państwo realnie zmieniać Polskę, wychodzić na przeciwko oczekiwaniom Polaków czy też wolicie udawać, jak udawaliście w kampanii wyborczej, kiedy stworzyliście projekt budowy dróg krajowych, tyle tylko, że na potrzeby wyborcze" - mówiła premier, zwracając się do posłów PO.

"Dzisiaj rozpoczynamy dyskusję nad tym projektem, nad tym programem i możliwością realizacji drogi do każdego domu w Polsce, a nie tylko tam, gdzie mieszkają działacze Platformy Obywatelskiej" - dodała szefowa rządu.

W głosowaniu Sejm nie zgodził się na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, o co wnioskował klub PO. Projekt zakłada dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Fundusz ma zasilać nowa opłata drogowa w wysokości 20 groszy za litr. Według krytykujących projekt polityków opozycji, jest to kolejny podatek, który ponadto przełoży się na podwyżkę ceny paliwa o 25 groszy na litrze.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  13.07.2017 07:39
  Ależ się tu chamstwa wylewa, wstyd "katolicy"
 • Gość
  13.07.2017 08:13
  żadnych kolejnych podatków! wystarczy tego socjalizmu w Polsce. Tanie kredyty, z naprawdę symbolicznym oprocentowaniem na budowę dróg dla samorządów - proszę bardzo. Ci, co nie potrafią rządzić w samorządach to i tak przepierniczą nasze pieniądze na drogi. A jak ropa zdrożeje, to co, będziemy bulić za benzynę 7 zł??
  doceń 10
 • MarianNowak
  13.07.2017 10:04
  Droga gminna do domu premier Beaty Szydło została wybudowana bez podwyżki cen paliw. Zatem, może lepszy byłby program " premier w każdej gminie" zamiast programu wprowadzenia " paliwo Plus " ? W ten sposób,każda gmina miałaby problem budowy dróg rozwiązany.
  doceń 7
 • Gość
  13.07.2017 13:11
  W tej chwili w cenie paliwa jest już podatek drogowy wprowadzonu dośc dawno temu i przyzwoitością rządzących powinno być, najsamprzód pokazać rozliczenia z tego podatku, jak był rozdysponowany.
  doceń 4

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama