• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Atak nożem na obrońców życia

  Jakub Jałowiczor Jakub Jałowiczor

  dodane 02.07.2017 16:16

  Feministka zaatakowała nożem autorów wystawy o aborcji – podaje Fundacja Pro – Prawo do życia.

  Do zdarzenia doszło w sobotę późnym wieczorem. Wolontariusz Fundacji Pro – Prawo do życia dokonał obywatelskiego zatrzymania dwóch kobiet usiłujących zniszczyć należący do Fundacji samochód, zaparkowany pod Szpitalem Orłowskiego w Warszawie – podaje organizacja. Według przedstawicieli fundacji, jedna z napastniczek jest lekarzem zatrudnionym w tym szpitalu.

  W ramach akcji Szpitale bez aborterów Fundacja Pro – Prawo do życia zaparkowała pod Szpitalem Orłowskiego w Warszawie samochód oklejony plakatami dotyczącymi aborcji dokonywanych w tej placówce. Tylko w roku 2016 r. wykonano ich aż 119. Auto stoi tuż przed głównym wejściem do szpitala i widzą je pacjenci wchodzący do środka.

  Samochód już raz został zniszczony. W ubiegłym tygodniu nieznani sprawcy wymalowali na nim sprayem feministyczne symbole oraz zdewastowali antyaborcyjne grafiki. Auto udało się naprawić i od piątku plakaty znów były widoczne pod szpitalem.

  W sobotę ok. godziny 22:00 podjęto kolejną próbę zniszczenia samochodu. Jak informuje Fundacja Pro, do auta podjechały na rowerach dwie kobiety i zaczęły wyszarpywać mocowania plakatów do plandeki. Na gorącym uczynku miał je złapać wolontariusz Fundacji. Z jego relacji wynika, że po krótkiej wymianie zdań wywiązała się szarpanina, podczas której jedna z kobiet zaatakowała nożem wolontariusza, a ten użył gazu łzawiącego i dokonał obywatelskiego zatrzymania obu kobiet. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja i przesłuchała uczestników zajścia.

  Obrońcy życia podają, że kobiety, które na gorącym uczynku złapano podczas niszczenia mienia Fundacji, to Martyna R. i Natalia J., znane w środowisku feministycznym.

  Martyna R. ma być studentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członkiem proaborcyjnego stowarzyszenia Medical Students for Choice i działaczką Uniwersytetu Zaangażowanego.

  Natalia J. to – według fundacji – lekarka zatrudniona w Szpitalu Orłowskiego. Na temat zaparkowanego pod szpitalem samochodu Fundacji pisała na Facebooku: „przeszkadza mi to w ch**”. „Publicznie lobbowała na rzecz upowszechnienia w Polsce dostępu do pigułki ellaOne. Występowała przed sejmową Komisją Zdrowia jako członek tzw. Koalicji Mam Prawo, którą wspiera m.in. Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton” – podkreśla fundacja.

  Fundacja Pro – Prawo do życia zapowiada, że w poniedziałek złoży oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i będzie dążyć do ukarania sprawców i wyjaśnienia, czy pierwszego zniszczenia samochodu dokonały te same osoby.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • ARTE
   03.07.2017 08:11
   PRZESTAŃCIE ROZSIEWAĆ KŁAMSTWO. TO NIE FEMINISTKI ZOSTAŁY ZATRZYMANE PRZEZ POLICJĘ TYLKO CHŁOPAK Z PRO-LIFE.OŚWIADCZENIE RZEKOMYCH SPRAWCZYŃ "W związku z opublikowanym przez wpolityce.pl oraz stopaborcji.pl artykułem, informuję, że nieprawdą jest, jakoby którakolwiek z nas (była tam też Martyna Równiak) zaatakowała "wolontariusza" nożem, gazem pieprzowym albo w jakikolwiek inny sposób naruszyła jego nietykalność osobistą. To on dopuścił się napaści na Martynę - niesprowokowany zaatakował ją barwiącym skórę na zielono gazem pieprzowym (mamy kartę informacyjną z IP), dlatego od razu wezwałyśmy na miejsce zdarzenia patrol Policji. Ukradł też mój telefon, którego poszukiwaliśmy przez godzinę razem z czterema funkcjonariuszami (nagranie). Funkcjonariusze zastosowali wobec niego środki przymusu bezpośredniego (kajdanki), a później uwolnili i wypuścili, więc odjechał własnym samochodem, pokazując mi środkowy palec. Poinformowalam już obydwa portale, że jeśli do końca jutrzejszego dnia nie opublikują na stronach głównych sprostowania, skieruję sprawę na drogę sądową."
  • Gość
   04.07.2017 15:44
   "Auto stoi tuż przed głównym wejściem do szpitala"

   Mnie się wydaje, że dyrekcja szpitala powinna usunąć jakiekolwiek auto przed wejściem do szpitala.
  • Pacjent szpitala
   04.07.2017 20:50
   Dlaczego blokują miejsce parkingowe, tak bardzo potrzebne pacjentom i ich rodzinom. Niech protestują tak by innym niezwiązanym z protestem nie utrudniać życia!
  • JustynaJot
   05.07.2017 13:40
   Feministki nie są kobietami. Kobiety winny bronić życia.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół