Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Do czego tęskni Benedykt XVI?

Tęsknię do swoich stron rodzinnych – przyznał pochodzący z Bawarii papież senior, zapytany o to przez niemiecki tygodnik „Focus”. Zaraz jednak dodał, że „w Watykanie też jest pięknie”.

Podczas spotkania w Ogrodach Watykańskich 90-letni obecnie Joseph Ratzinger powiedział, że już nie gra na fortepianie, wyjaśniając, że „ręce już mi tak nie służą i głowa czasami też”. Pytany o swój pontyfikat, który zakończył 28 lutego 2013, Benedykt XVI odpowiedział, że „oceni to pewnego dnia Pan Bóg”.

W rozmowie z „Focusem” abp Georg Gänswein – prywatny sekretarz papieża seniora – zwrócił uwagę na jego słaby stan zdrowia. „Sądzę, że gdyby pozostał papieżem, nie pożyłby długo” – stwierdził arcybiskup.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

 • Gość
  18.06.2017 17:32
  On mówił kiedyś, że tęskni za wyjściem do kawiarni ze swoim bratem w swoich stronach :) To wspaniale że pokazal, że stan zdrowia może być ważną kwestią w pełnieniu funkcji głowy KK. Ten Papież to człowiek od którego bije pokora.
 • Ewagriusz
  19.06.2017 02:16
  Kochany Benedykt!
  doceń 5
 • Damian
  19.06.2017 06:27
  Tylko, że nic nie stało na przeszkodzie, żeby kierować Kościołem z zaciszu swojej rezydencji. Nawet nie musiał się publicznie pokazywać. Jest dalej papieżem tak jak Franciszek i jest to dziwna sytuacja, która nie powinna mieć miejsca.

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy