• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Słynny meczet nazwany imieniem Maryi, Matki Jezusa

  PAP

  dodane 16.06.2017 20:43

  Słynny biały meczet w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi, uważany za perłę architektury i masowo odwiedzany przez turystów z całego świata, nazwano imieniem Maryi, Matki Jezusa - podał w piątek włoski portal Vatican Insider za lokalnymi mediami.

  Portal religijny dziennika "La Stampa" zwraca uwagę na ważną symboliczną wymowę tego gestu. Meczet, dedykowany ojcu założycielowi Zjednoczonych Emiratów Arabskich szejkowi Muhammadowi ibn Zaidowi, został nazwany imieniem Maryi. Decyzję, wyjaśnia, podjął syn pierwszego władcy ZEA, obecnie rządzący emir Chalifa ibn Zajed an-Nahajan.

  Vatican Insider podkreśla, że w ten sposób w nowoczesnym mieście powstał swoisty "zaułek Świętej Rodziny", gdyż w pobliżu znajduje się też katedra dedykowana świętemu Józefowi.

  Meczet, nazywany olśniewającym dziełem sztuki, został zbudowany w 2007 roku.

  Odnotowano, że decyzja podjęta w burzliwym momencie dla krajów Zatoki Perskiej, po ogłoszeniu izolacji Kataru, spotkała się z uznaniem ewangelików i anglikanów oraz katolików.

  Wikariusz apostolski dla krajów tego regionu biskup Paul Hinder przypomniał, że Maryja czczona jest także w Koranie, a jej postać łączy w specjalny sposób muzułmanów i chrześcijan. W wydanym komunikacie wikariusz wyraził przekonanie, że krok władz emiratu jest "wkładem na rzecz pokoju i wzajemnego zrozumienia".

  Zaznacza się, że chrześcijaństwo jest obecne na terenach Zjednoczonych Emiratów Arabskich od VII wieku, kiedy zbudowano klasztor Sir Bani Yas. Zostały po nim ruiny.

  W Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest około miliona chrześcijan, którzy stanowią 13 proc. ludności. Wspólnotę tę tworzą pracujący tam imigranci.

  «« | « | 1 | » | »»

  Wybrane dla Ciebie

  • Do wołającego na....
   19.06.2017 13:17
   Twoje głębokie wywody i wiedza ekspercka o protestantyzmie niczego nie wnoszą ponieważ nie jestem protestantem :).Ty natomiast propagujesz herezje - najwyraźniej wg Ciebie Papież Benedykt 16 i katoliccy duchowni są protestantami. Gratuluję. Mamy trzy osoby boskie a nie cztery. A Maryja nie jest współodkupicielką. Zacznij więcej czytać jeśli wiedzy tej nie wyniosłeś z katechizacji w szkole i mniej się wkręcaj we własne fantasmagorie o wierze katolickiej. Próby dyskredytowania kogoś jako osoby wręcz przy użyciu słowa "protestant" jak epitetu świadczą natomiast nie dość, że o braku argumentów merytorycznych to dodatkowo o niskim poziomie kultury osobistej.
   doceń 15
  • Do wołającego na....
   19.06.2017 13:20
   wasza mantrowana amunicja na tym portalu zamiast argumentów merytorycznych to zwykle: 1."sianie zamętu" 2. "to pewnie protestant" 3. "pogubiony i nie zna Prawdy..." 4. "idź na Deona do Jezuitów ..." - to byłoby z grubsza tyle z waszych argumentów "merytokracjo".
   doceń 13
  • JAWA25
   19.06.2017 15:15
   Gościu z 13:39 koszerne, niekoszerne, chyba Ci się strony mylą, bo tu o meczecie mowa, jeśli już to halalne. Zakładam że o meczet chodziło, zdania bowiem "koszernie z punktu widzenia nauki KK" pojąć nie potrafię. Międlara wplątujesz bez sensu i potrzeby.
   doceń 13
  • Megi
   19.06.2017 19:03
   Nie jest łatwo dotrzeć z informacją do świadomości Tych, którzy z góry negują wypowiedź.....tematem dyskusji jest nazwa meczetu, więc dotyczy islamu......napisałam wyraźnie terroryzm w IMIĘ allaha.....i nie rozumiem tych przykładów terroryzmu lewackich zbrodni....chociaż nie...widzę podobieństwo..... łączy je ta sama diabelska ideologia........ przemocy, kłamstwa, nienawiści i pragnienie ZNISZCZENIA ładu i porządku Stwórczego świata.......
  Dyskusja zakończona.

  Reklama

  Reklama

  Zachowane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół