Nowy numer 13/2024 Archiwum

W sidłach roamingu

Od 15 czerwca opłaty roamingowe w Unii Europejskiej przechodzą do historii. Nie dotyczy to jednak polskich użytkowników telefonów komórkowych. I tym razem bynajmniej nie z winy Brukseli.

Większość mieszkańców UE od paru tygodni dostaje od swoich operatorów SMS-y informujące, że od 15 czerwca, podróżując za granicę (po krajach unijnych), będą płacili takie same stawki za rozmowy telefoniczne i SMS-y jak we własnym kraju. Na SMS-y o takiej treści nie mogą na razie liczyć tylko polscy abonenci. A ściślej: większość z nich, korzystających z usług trzech największych operatorów: Play, T-Mobile i Plus. Tylko jeden operator, Orange, dostosował już swoją ofertę do nowych wymogów unijnych, tym samym wyłamując się ze zmowy pozostałej trójki. Czy w sprawie, w której unijne przepisy akurat sprzyjają wszystkim obywatelom (co nie jest przecież regułą), Polacy są skazani na nierówną walkę z koncernami telekomunikacyjnymi?

Dostępne jest 31% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Jacek Dziedzina

Zastępca redaktora naczelnego

W „Gościu" od 2006 r. Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie. Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Libanu, Syrii, Izraela, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi i innych. Publikował w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus") i portalu Onet.pl. Autor książek, m.in. „Mocowałem się z Bogiem” (wywiad rzeka z ks. Henrykiem Bolczykiem) i „Psycholog w konfesjonale” (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim). Prowadzi również własną działalność wydawniczą. Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, teologią, literaturą faktu, filmem i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także wywiady i publicystyka poświęcone życiu Kościoła na świecie i nowej ewangelizacji.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny