• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Premier spotkała się z przewodniczącym Izby Reprezentantów USA

  PAP

  dodane 21.04.2017 18:59

  Relacje dwustronne między Polską a USA, wzmocnienie bezpieczeństwa Europy i aktualna sytuacja w naszym regionie - były tematami piątkowego spotkania premier Beaty Szydło i przewodniczącego Izby Reprezentantów USA Paula Ryana.

  W piątek przewodniczący Izby Reprezentantów USA odwiedził Warszawę; spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą oraz z premier Szydło.

  "Spotkanie było okazją do dyskusji na temat relacji dwustronnych między Polską a USA, wzmocnienia bezpieczeństwa Europy i aktualnej sytuacji w naszym regionie. Dzisiejsza wizyta jest potwierdzeniem ścisłych relacji z USA, przejawem których są wspólne działania i projekty, w szczególności w wymiarze bezpieczeństwa" - poinformowała w komunikacie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

  Zaznaczono, że w planie europejskiej wizyty Paula Ryana, oprócz Polski, znalazły się również Norwegia, Wielka Brytania oraz Estonia.

  "Polska z zadowoleniem przyjmuje sygnały z Waszyngtonu potwierdzające, że nowa administracja dostrzega wagę współpracy transatlantyckiej i to, że pozostanie ona jednym z kluczowych filarów polityki zagranicznej administracji prezydenta Donalda Trumpa" - głosi komunikat KPRM.

  Wcześniej, na piątkowej konferencji prasowej, szefowa rządu była pytana o to, jakie tematy będą poruszane podczas jej spotkania z Ryanem. "Tych tematów będzie zapewne dużo, zarówno dotyczących gospodarki, jak i kwestii związanych z bezpieczeństwem" - odpowiedziała premier. "Będę rozmawiać o naszej współpracy, o przyszłych relacjach i o tym co jest również bardzo ważne z punktu widzenia Polski, czyli o bezpieczeństwie" - dodała.

  Szydło przypomniała jednocześnie, że obecnie w naszym kraju stacjonują amerykańscy żołnierze w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO. "Dzisiaj dla porządku światowego na pewno sprawy bezpieczeństwa są najistotniejsze. Polska jest i chce być bardzo aktywnym państwem, jeśli chodzi o funkcjonowanie w NATO" - dodała. "Chcemy, aby relacje pomiędzy USA a Polską były jak najbliższe, jak najbardziej intensywne" - podkreśliła.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Jan Roncalli
   21.04.2017 19:44
   Tak sobie skojarzyłem, że nie mogłem popełnić grzechu przeciwko Duchowi, bo nie zwątpiłem w łaskę, nie utraciłem świadomości grzechu, nie przestałem wierzyć w Boga, nie grzeszę z premedytacją. W sumie chyba najlepiej będzie powiedzieć, że nie dokończyłem spowiedzi lub się do niej niewystarczająco przygotowałem. Co do Trumpa Trump nie będzie prosił Boga o wybaczenie i w tym sensie można powiedzieć, że ma podobny problem co Tusk w kontekście odrzucenia możliwości klękania przed hierarchami. Obaj nie uważają, że kapłaństwo, szczególnie Chrystusa ma szczególne znaczenie dla zbawienia człowieka i tutaj można się sprzeczać co do zwątpienia w łaskę co jeszcze ostatecznie ich nie przekreśla. Post, pokuta i modlitwa mają sens. Jeżeli nie dla nich to przynajmniej dla nas. Własna dusza wymaga zbawienia, inne pomocy. Korzystajmy z łaski póki możemy.
  • Jan Roncalli
   22.04.2017 10:58
   1. Ktoś się ciągle zastanawia czy były w rodzinie ingerencje demoniczne wywołujące nowotwory lub inne urazy wywołujące np. pobicie przez MO za Solidarność. Wczoraj tak sobie rozważałem, że potrzebna jest współpraca pacjentów, egzorcystów i lekarzy w kwestii walki z chorobami pochodzenia demonicznego opisanymi przez o. Amortha. 2. Ktoś mi prawdopodobnie zamonotował w komputerze program przechwytujący dane albo robi to z zewnątrz.
  • Gość
   24.04.2017 01:06
   Wiz wjazdowych dla Polakow Amerykanie nie zniosa i dobrze,bo kto bedzie pracowal na nasze emerytury jak cala mlodziez ucieknie?
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół