• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Koncert Debiuty 2017 - transmisja na żywo 23 kwietnia o 17.00

  KAI

  dodane 21.04.2017 10:10

  Po trwającym pół godziny występie trzech kolejnych zespołów następuje ocena ze strony profesjonalnego jury. To nie konkurs piosenki religijnej, ale festiwal, promujący zespoły wchodzące na rynek muzyczny - mówi w rozmowie z KAI Michał Guzek z Fundacji „Chrześcijańskie Granie”, zapowiadając nową formułę 7. edycję Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy. Celem wydarzenia jest promocja i wsparcie młodych muzyków sceny chrześcijańskiej.

  Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy, którego 7. edycja odbędzie się w niedzielę 23  kwietnia w Warszawie, dedykowany jest młodym artystom chrześcijańskiej sceny muzycznej w Polsce. Jak wyjaśnia w rozmowie z KAI Michał Guzek z Fundacji „Chrześcijańskie Granie”, to ważne wsparcie zarówno dla wykonawców, którzy stawiają pierwsze kroki na scenie muzycznej, jak i dla bardziej doświadczonych. Wśród nagród jest m.in. nagranie płyty i udział w znaczących festiwalach muzycznych.

  - Z rynku lokalnego wydobywamy zespoły „na zewnątrz”, to dla nich duża szansa, by zaistnieć na rynku muzycznym – mówi Guzek, podkreślając, że uczestnicy koncertu nie są amatorami, ale posiadają wykształcenie muzyczne, a często także doświadczenie współtworzenia wielu formacji muzycznych.

  Koncert Debiuty łączy w sobie elementy festiwalu i muzycznego talent-show.

  „Po trwającym pół godziny występie trzech kolejnych zespołów następuje ocena ze strony profesjonalnego jury. To nie konkurs piosenki religijnej, ale festiwal, promujący zespoły wchodzące na rynek muzyczny” - podkreśla Guzek. 

  Patronka Koncertu Debiuty, Monika Brzoza, to ewangelizatorka i m.in. założycielka portalu jezus.waw.pl, która w 2010 r. zmarła na raka w wieku 37 lat po półtorarocznej walce z chorobą.

  Dotychczasowymi laureatami koncertu debiuty są m.in. Magda Frączek z zespołem Love Story, Plan B i Mocni w Wierze. Podczas tegorocznego koncertu odbędzie się premiera albumu ubiegłorocznych zwycięzców – zespołu Muode Koty. 

  7. Edycja Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia, w warszawskiej klubokawiarni Docelowo. 

  Link do transmisji: www.dobremedia.org 

  Oto program wydarzenia:

  17.00 – rozpoczęcie
  17.15 – występ zespołu PLAY AND PRAY
  17.45 – występ zespołu TOMEK JASIŃSKI MUSIC
  18.15 – występ zespołu ROCK AND FIRE
  18.45 – występ laureata Koncertu Debiuty 2016 – zespół MUODE KOTY (Premiera płyty IMPULS)
  19.30 – ogłoszenie wyników i zakończenie

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Wybrane dla Ciebie

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół