• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Dlaczego ja wierzę

  Ireneusz Krosny

  dodane 18.04.2017 00:00

  Widziałam Pana i to mi powiedział. J 20,18

  Maria Magdalena stała przed grobem, płacząc. A kiedy tak płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa – jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg.

  I rzekli do niej: «Niewiasto, czemu płaczesz?»
  Odpowiedziała im: «Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono».

  Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus.

  Rzekł do niej Jezus: «Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?»
  Ona zaś, sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: «Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go zabiorę».

  Jezus rzekł do niej: «Mario!» A ona, obróciwszy się, powiedziała do Niego po hebrajsku: «Rabbuni», to znaczy: Mój Nauczycielu!

  Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: „Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego”».

  Poszła Maria Magdalena i oznajmiła uczniom: «Widziałam Pana», i co jej powiedział.


  Niejednokrotnie trafiałem na dyskusje dotyczące istnienia Boga, historyczności i tożsamości Jezusa. W poszukiwaniu argumentów ludzie odwoływali się do Biblii, do języków oryginalnych, do dowodów archeologicznych i filozoficznych. I tak myśląc sobie o tym wszystkim, zastanowiłem się, dlaczego ja wierzę. Dlaczego nie nachodzą mnie wątpliwości? Zastanawiając się, doszedłem do wniosku, że nie mam wątpliwości, ponieważ doświadczyłem Boga, zobaczyłem Jego działanie w moim życiu. Oczywiście można uwierzyć moim słowom lub nie. I tak było od początku. Apostołowie wychodzą z Wieczernika i głoszą Jezusa – słuchacze mogą im uwierzyć lub nie. Mogą stwierdzić, że to ich nie przekonuje i szukać dalej. Jednak moim zdaniem będą szukać w nieskończoność. Wiara bowiem na samym początku jest bardziej decyzją woli i jakbyśmy tego nie nazwali, pewnym krokiem w ciemno. Dopiero wejście w kontakt z Bogiem, którego zaczynamy doświadczać w swoim życiu, daje nam osobiste doświadczenie, które rozwiewa wątpliwości.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Gabriela
   18.04.2017 14:20
   Wiara w czyjąś wiarę jest naiwnością i głupotą. Pustą, choć może i kolorową, wydmuszką. Atrapą bez życiodajnej treści. Kolejnym szczeblem pośrednictwa. Barierą, która bardziej oddala niż przybliża Jezusa. Nie o to przecież chodzi, aby dawać komuś do wierzenia swoją wiarę, lecz aby samemu wierzyć i nie dawać powodów do zgorszenia. To wystarczy. Resztę zrobi On sam. Zmartwychwstały. I Jego święci.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół