Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Pogrzeb misjonarki będzie mieć charakter państwowy

Pogrzeb wolontariuszki Heleny Kmieć zamordowanej w Boliwii będzie mieć charakter państwowy, premier Beatę Szydło reprezentować będzie szefowa kancelarii premiera Beata Kempa - poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Pogrzeb odbędzie się w niedzielę w Libiążu.

Pożegnanie Heleny Kmieć będzie trwało dwa dni. Rozpocznie się w sobotę wieczorem w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini, gdzie zostanie odprawiona msza św. Później przy trumnie czuwać będą członkowie Wolontariatu Misyjnego "Salvator", z którym przez pięć lat była związana.

Pogrzeb odbędzie się w niedzielę w Libiążu. Mszy świętej będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, w koncelebrze bp. Jana Zająca oraz innych duchownych. Kazanie wygłosi kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ks. prałat Franciszek Ślusarczyk.

Helena Kmieć - wolontariuszka misyjna - została zamordowana w nocy z 24 na 25 stycznia w Boliwii. Zginęła w miejscowości Cochabamba podczas napadu na ochronkę dla dzieci. Została ugodzona nożem. Dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo zostało zatrzymanych.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

 • simplex
  17.02.2017 16:58
  Pytanie czy musiała zginąć. Dlaczego dziewczyny mieszkały we dwie w otwartej ochronce? Dlaczego nie mieszkały tuż obok u sióstr, w ich dobrze strzeżonym wysokim murem i zabezpieczonym alarmem domu? Pytań jest dużo więcej.
  doceń 16
 • Gość
  17.02.2017 22:01
  Czy śmierć inżyniera, nauczyciela, lekarza, handlowca itd. w tych warunkach też miałaby charakter państwowy? Wątpię!
 • Gość
  18.02.2017 07:57
  "Ponieważ Ja jestem Pan, Bóg wasz - uświęćcie się! Bądźcie świętymi, ponieważ Ja jestem święty! Kpł 11, 44. Każdy kto upodabnia się do Świętego Boga, jest święty.
  doceń 1
 • salina
  19.02.2017 13:19
  Niech będzie Bóg uwielbiony przez piękne życie i męczeńską śmierć Helenki. przez Niepokalane Serce Matki i Pani Fatimskiej powierzajmy Bożemu Miłosierdziu Jej duszę, bliskich jej sercu, ludzi zagubionych duchowo, i tych, którzy proszą o wstawiennictwo Helenkę, szczególnie młodzież, woluntariat misyjny i Boliwię. Chwalmy Pana,. HELENKA BYŁA PIĘKNA I TAKA POZOSTANIE, ciągle jeszcze wzrastając w MIŁOŚCI. Kochamy Cię Helenko, prosimy pamiętaj o nas w niebieskiej krainie.
  doceń 1

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy